• <

Siemens Gamesa rozważa zwolnienia. Pracę może stracić 2500 osób

08.08.2022 21:03
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Siemens Gamesa rozważa zwolnienia. Pracę może stracić 2500 osób

Partnerzy portalu

Siemens Gamesa rozważa zwolnienia. Pracę może stracić 2500 osób - GospodarkaMorska.pl

Siemens Gamesa Renewable Energy, globalny lider produkcji komponentów wiatrowych, rozważa rezygnację z nawet 2500 etatów.

Siemens Gamesa Renewable Energy jest globalnym liderem w produkcji turbin wiatrowych. Jak ustaliła agencja Reuters, redukcja etatów jest odpowiedzią na rosnące straty. Zwolnienie 2500 osób oznaczałoby redukcję kadry o około 9 proc.

W ten sposób firma chce odrobić straty. Sytuacja na rynku energetyki wiatrowej pogorszyła się ze względu na zakłócenia powstałe w wyniku COVID-19 oraz zaostrzonej konkurencji w branży. Siemens Gamesa ma problemy, częściowo z powodu opóźnień w rozwoju i dostawach nowej serii turbin lądowych.
Siemens Gamesa, który ma przedstawić wyniki za trzeci kwartał 2 sierpnia, odmówił komentarza dziennikarzom agencji Reuters.

Wszystko na to wskazuje, że prezes Jochen Eickholt, który przeszedł do SGRE z macierzystej firmy Siemens Energy w marcu, robi postępy w przebudowie firmy.

Czy w grę wchodzi także opcja zamknięcia poszczególnych zakładów? Eickholt w czerwcu powiedział, że nie może niczego wykluczyć. Nie wiadomo, który jednostek będą dotyczyć zwolnienia.

Wartość rynkowa Siemens Gamesa spadła w tym roku o 14,6 proc., w porównaniu z 7,7 proc. spadkiem w przypadku lidera rynku Vestas – informuje Reuters. Rynek jest silnie skoncentrowany wokół produkcji Siemens Gamesa, Vestas i amerykańskiej firmy GE Renewable Energy. Producenci posiadają łącznie 70 proc. udziałów w rynku. Istotnym graczem wśród producentów turbin wiatrowych są także Chiny (np. producent Goldwind).

Fot. DepositphotosPartnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.