• <

Żarłacze białe fotografowane z podwodnej klatki! (foto)

ew

26.02.2018 11:34 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Żarłacze białe fotografowane z podwodnej klatki! (foto)

Partnerzy portalu

Żarłacze białe fotografowane z podwodnej klatki! (foto) - GospodarkaMorska.pl

Brytyjski biolog morski David Robinson znalazł się zaledwie kilka centymetrów od błyszczących zębów gigantycznych bestii, próbując uchwycić ich zniewalającą urodę w aparacie. Fotograf został oddzielony od szczęk rekinów tylko metalową klatką.Ta niezwykła sesja fotograficzna miała miejsce w Meksyku, obok wyspy Guadalupe.

Żarłacz biały uważany jest za najbardziej niebezpiecznego z rekinów. Opinię taką wzmacniają publikowane dane na temat liczby ataków na terenach kąpielisk między innymi południowej Australii, Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych i południowej Afryki, a więc na terenach występowania tego gatunku. Rekin biały ma bardzo czuły węch. Potrafi wyczuć jedną kroplę krwi w 115 l wody! Pływa zwinnie i prędko, z prędkością sięgającą nawet 40 km/h. Żywi się dużymi rybami, żółwiami morskimi, poluje na foki i delfiny. Samica rodzi do 30 młodych o długości 36 cm. Jest jedynym rekinem wystawiającym głowę ponad powierzchnię wody w celu obserwowania ofiary.

Jak powiedział Robinson: ""Rekiny są tak piękne i jednocześnie przerażąjące, że przy obserwacji czuje się zarówno lęk jak i podziw pomieszany z szacunkiem. Aby zrobić te zdjęcia, połączyliśmy siły z podwodnym fotografem Simonem Caprodossi i użyliśmy specjalnie zakrzywionych, podwodnych obiektywów ze zdalnym systemem spustowym. Jak widać, udało się osiągnąć niemały sukces, bo zdjęcia są wykonane z niesamowitego zbliżenia."

 

 

escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.