• <
mewo_2022

Rosyjski MSZ: Nord Stream 2 będzie gotowy za kilka dni

06.09.2021 14:50 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Rosyjski MSZ: Nord Stream 2 będzie gotowy za kilka dni

Partnerzy portalu

Rosyjski MSZ: Nord Stream 2 będzie gotowy za kilka dni - GospodarkaMorska.pl
Fot. Nord Stream 2 / Axel Schmidt

– Gazociąg Nord Stream 2 zostanie ukończony i zacznie działać za kilka dni – powiedział w poniedziałek w Petersburgu szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow. Z kolei spółka Nord Stream AG 2 poinformowała, że ostatnia rura została już ułożona.

Nord Stream 2 "będzie dobudowany za kilka dni i zacznie działać" – powiedział Ławrow. Ocenił, że administracja prezydenta USA Joe Bidena "nadal jest przeciwna temu projektowi, ale rozumie, że zatrzymanie go jest niemożliwe".

Dziennik "Kommiersant" podał 22 sierpnia, że ukończenie Nord Stream 2 planowane jest do 12 września. Gazeta powołała się na komunikat niemieckiego regulatora żeglugi o pracach prowadzonych przez rosyjski statek Fortuna. Jednostka ta miała dobudować odcinek rurociągu o długości 13-14 km w wodach Niemiec.

Na dnie Bałtyku ułożona została ostatnia rura gazociągu Nord Stream 2, teraz nastąpi połączenie dwóch odcinków rurociągu leżących, odpowiednio, w wodach niemieckich i duńskich - podał w poniedziałek operator gazociągu, spółka Nord Stream 2 AG.

Operator oświadczył, że ma zamiar uruchomić gazociąg do końca 2021 roku.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.