• <

DZIEŃ NA FX/FI: EUR/PLN może w tym tygodniu wzrosnąć do 4,35

pc

19.07.2018 15:04 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska DZIEŃ NA FX/FI: EUR/PLN może w tym tygodniu wzrosnąć do 4,35

Partnerzy portalu

DZIEŃ NA FX/FI: EUR/PLN może w tym tygodniu wzrosnąć do 4,35 - GospodarkaMorska.pl

Istnieje przestrzeń do osłabienia złotego, a EUR/PLN może w tym tygodniu szukać równowagi w okolicach 4,35 - ocenia Mateusz Sutowicz, analityk z Banku Millennium. Jego zdaniem, na krajowym rynku długu możliwe jest dalsze, lekkie odreagowanie ostatnich spadków rentowności.

"Dziś mamy odreagowanie EUR/PLN w dynamicznym, krótkoterminowym trendzie spadkowym. Po tym, jak notowania eurozłotego dotarły do poziomu 4,29 (we wtorek - PAP), teraz mamy odreagowanie, którego się spodziewaliśmy. Tym bardziej, że zmienił się też obraz techniczny notowań, co widać w trakcie dzisiejszej sesji. Ta przecena złotego jest już spora, notowania rosną o 3 grosze" - powiedział Sutowicz.

"Dziś nie wydarzyło się nic, co fundamentalnie zmieniałoby przebieg sesji. Aczkolwiek osłabienie złotego wpisuje się też w to, co widać w walutach regionu" - dodał.

Zdaniem analityka, istnieje przestrzeń do osłabienia złotego, a EUR/PLN może w tym tygodniu szukać równowagi w okolicach 4,35.

"W naszej ocenie EUR/PLN do jutra może dotrzeć do poziomu 4,3480. Lipcowy spadek eurozłotego z 4,41 do 4,29 był nadmierny, więc rynek będzie szukał równowagi w okolicach 4,35" - powiedział.

RYNEK DŁUGU


"Na krajowym rynku długu również mamy do czynienia z odreagowaniem. Z poziomu 3,08 proc. czyli minimum z kwietnia, rentowność 10-latki jest obecnie na poziomie 3,14 proc. Widać zatem wyraźnie, że to przełamanie wielomiesięcznych minimów było krótkotrwałe. I to pociąga też sytuację na rynku złotego" - powiedział Sutowicz.

Zdaniem analityka, na krajowym rynku długu również można spodziewać się odreagowania, ale dużo mniejszego niż na złotym.

"Fundamentalnie, poprzez mniejszą podaż obligacji, krajowy dług powinien wyglądać lepiej niż złoty. Wydaje się, że poziom 3,17-3,18 proc. jest poziomem, przy którym 10-latka mogłaby zakotwiczyć na dłużej i analogicznie 1,62 proc. dla krótkiego końca" - powiedział.

Zdaniem analityka, krajowa sytuacja dużo bardziej wspiera dług niż złotego, który jest podatny na czynniki zewnętrzne.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.