• <
siemens_gamesa_2022

Port wiatrowy w New Jersey cieszy się dużym zainteresowaniem światowych deweloperów

02.11.2021 21:54
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Port wiatrowy w New Jersey cieszy się dużym zainteresowaniem światowych deweloperów

Partnerzy portalu

Port wiatrowy w New Jersey cieszy się dużym zainteresowaniem światowych deweloperów - GospodarkaMorska.pl
Fot. New Jersey Press Service

Amerykańska agencja New Jersey Economic Development Authority (NJEDA) poinformowała, że otrzymała łącznie 16 niewiążących ofert najmu powierzchni na terenie portu wiatrowego New Jersey. Wśród nich jest 6 największych na świecie producentów turbin oraz deweloperów morskich farm wiatrowych.

Oferty zostały złożone w odpowiedzi na niedawne ogłoszenie o możliwości dzierżawy nieruchomości. Wynik przetargu potwierdza duże zainteresowanie branży morskiej energetyki wiatrowej współpracą z władzami stanu w celu przekształcenia Portu Wiatrowego New Jersey w międzynarodowy ośrodek morskiej energetyki wiatrowej.

Atlantic Shores Offshore Wind, Ørsted Wind Power North America i Beacon Wind są wśród deweloperów morskiej energetyki wiatrowej, którzy złożyli oferty na działki A i B1, które są budowane specjalnie z myślą o rozmieszczaniu, magazynowaniu i ostatecznym montażu turbin w morskiej energetyce wiatrowej. New Jersey Board of Public Utilities (NJBPU) przyznał prawa do ponad 3,7 GW mocy w projektach morskiej energetyki wiatrowej Ørsted i Atlantic Shores oraz spółce joint venture 50:50 Shell New Energies i EDF Renewables. Beacon Wind, spółka joint venture 50:50 pomiędzy Equinor i bp, otrzymała pozwolenia na projekty od stanu Nowy Jork.

GE Renewables US, Siemens Gamesa Renewable Energy oraz Vestas-American Wind Technology to trzej najwięksi producenci morskich turbin wiatrowych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Wszyscy złożyli oferty na działki C i G, dwie działki produkcyjne dostępne w porcie wiatrowym.

Zarząd NJEDA dokona przeglądu i określi ostateczne ustalenia dotyczące zgodności, punktacji oraz zatwierdzenia wiążących ofert i poddzierżawy w odniesieniu do poszczególnych działek w nadchodzących miesiącach, po zakończeniu negocjacji przez urząd. Po wyborze będzie negocjować niezbędne umowy z firmami.

Władze New Jersey czekały na port od 2009 roku

– Port Wiatrowy New Jersey jest inwestycją, która zmienia reguły gry i ustanawia New Jersey stolicą morskiej energetyki wiatrowej w Stanach Zjednoczonych – powiedział gubernator Phil Murphy.

Przewodniczący Senatu Steve Sweeney powiedział, że nie jest zaskoczony, że wielu z najbardziej utytułowanych producentów i deweloperów morskiej energetyki wiatrowej na świecie chce przyłączyć się do projektu.  

– Przyciągnęliśmy uwagę świata portem wiatrowym, który będzie pierwszym w kraju lądowym portem zbudowanym w celu obsługi morskiej energetyki wiatrowej. Dzięki temu South Jersey znajdzie się w centrum powstającego przemysłu farm wiatrowych na wybrzeżu Jersey oraz wzdłuż całego wybrzeża Atlantyku – dodał.

Projekt budowy portu w New Jersey stworzy 1500 stałych miejsc prac oraz przyniesie korzyści gospodarcze w wysokości 500 milionów dolarów rocznie.

Morska energetyka wiatrowa jest głównym elementem planu generalnego gubernatora Murphy'ego, którego celem jest osiągnięcie produkcji w 100 procentach bezemisyjnej energii do 2050 roku. W ramach tego planu, New Jersey zobowiązało się do zainstalowania 7,5 GW w farmach morskich do 2030 roku.


Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.