• <
mewo_2022

Polish Offshore Wind Podcast - Zbroja Adwokaci - Maciej Stryjecki

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Polish Offshore Wind Podcast - Zbroja Adwokaci - Maciej Stryjecki

Partnerzy portalu

Fot. Zbroja Adwokaci

Zapraszamy do odsłuchania kolejnego odcinka Polish Offshore Wind Podcast, w którym Patryk Zbroja rozmawia z Maciejem Stryjeckim, Dyrektorem Zarządzającym ASE Offshore oraz Prezesem Fundacji Na Rzecz Energetyki Zrównoważonej (FNEZ).

Maciej Stryjecki to człowiek-instytucja w branży. Ma niezwykłą ciekawą i długą historię związana energetyką wiatrową, w tym MEW.

Panowie rozmawiają o początkach przyznawania pierwszych pozwoleń na wznoszenie sztucznych wysp, tym jak doszło do jego współpracy z Polenergią, a także o przygodach z tym związanych, w tym – swoistych pierwszych przeprawach ze stawiającą pierwsze kroki w tej dziedzinie administracją publiczną, a także o współpracy Polenergii i Equinoru w ramach 3 dużych bałtyckich projektów i roli Macieja jako menadżera w tych projektach.

Maciej Stryjecki przedstawi również aktualne wyzwania i projekty, które współtworzy w ramach grup doradczych SMDI i ASE. Łącznie z działaniami, które mają na celu świadczenie kompleksowych i spójnych usług doradczych i o tym, jak powstała koncepcja ASE Offshore, czyli hubu koordynującego prace różnych konsultantów.

Będzie także o możliwych sposobach podniesienia poziomu polskiego local content w łańcuchu dostaw i potrzebie wyciągnięcia konstruktywnych wniosków z I fazy budowy MEW, wyraźnych sygnałach dla nowej władzy i konieczności myślenia strategicznego, promocji polskich firm, wsparcia Państwa w systemie gwarancyjnym, czy miękkiego wymuszania działań offsetowych przez zagranicznych inwestorów.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.