• <

Polenergia i Equinor poszukują dostawców morskich kabli

25.03.2022 11:13 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Polenergia i Equinor poszukują dostawców morskich kabli

Partnerzy portalu

Polenergia i Equinor poszukują dostawców morskich kabli - GospodarkaMorska.pl
Fot. Equinor

Spółki MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III odpowiadające za projekty morskich farm wiatrowych rozwijane wspólnie przez Polenergię i Equinor, poszukują firm zainteresowanych dostawami i świadczeniem usług.

Obecnie poszukiwani są partnerzy w zakresie „Morskie Kable Wewnętrzne EPCI (Engineering, Procurement, Construction and Installation)”. Harmonogram i szczegółowe informacje dostępne są na stronach projektów: www.baltyk2.pl oraz www.baltyk3.pl.
 
Zgłoszenia można składać do 20 kwietnia 2022 roku.

W roku 2018 Equinor i Polenergia rozpoczęły współpracę nad budową dwóch farm wiatrowych na Bałtyku, położonych około 27 i 40 km od portu w Łebie. Współpraca została zorganizowana w spółkach: MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III, w których Equinor i Polenergia posiadają po 50% udziałów. Rozpoczęcie budowy jest uzależnione od uzyskania niezbędnych pozwoleń i planowane jest na 2026/2027. Moc wytwórcza z obu farm ma wynosić 1440 MW, co pozwoli na zasilenie w energię elektryczną ponad dwóch milionów gospodarstw domowych.

Ostateczna decyzja inwestycyjna dla tych projektów wymaga uzyskania niezbędnych pozwoleń i jest planowana na 2024 roku, co umożliwi dostarczenie pierwszej energii elektrycznej do sieci w 2027 roku.

W grudniu 2019 roku Equinor nabył 50% udziałów od Polenergii w trzecim projekcie MFW Bałtyk I o planowanej mocy 1560 MW.

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.