• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

„Podchorki dają korki" - akcja podchorążych AMW

ac

29.03.2021 13:53 Źródło: inf.prasowa
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu „Podchorki dają korki" - akcja podchorążych AMW

Partnerzy portalu

„Podchorki dają korki" - akcja podchorążych AMW - GospodarkaMorska.pl
fot. mat.prasowe

Od 1 marca br. ruszyła akcja podchorążych AMW pn. „Podchorki dają korki", polegająca na udzielaniu korepetycji on-line dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych i średnich. W ten sposób podchorążowie pomagają w nauce swoim młodszym kolegom i koleżankom.

- Akcję rozpoczęliśmy od pomocy wychowankom z Placówek Opiekuńczo-wychowawczych z terenu Gdyni, jednakże możemy w ten sposób pomagać każdemu, kto takiej pomocy potrzebuje. Cieszę się bardzo, że podchorążowie wyszli z tą inicjatywą i że chętnie dzielą się swoim czasem, zdolnościami i umiejętnościami z innymi osobami - relacjonuje kapelan AMW ks. por. Tomasz Wojciechowski, koordynator akcji.

- W czasie pandemii chcemy pomagać innym. Ta akcja jest skierowana do wszystkich dzieci i młodzieży, z którymi możemy podzielić się swoją wiedzą. Moi koledzy i koleżanki podchorążowie bardzo pozytywnie odpowiedzieli na taki pomysł pomocy. Jest nas wielu i wciąż czekamy na nowe zgłoszenia - mówi pchor. Weronika Słomian pomysłodawca i koordynator akcji.

Po miesiącu realizacji naszej akcji pomocą objęte jest 35 dzieci z 4 placówek opiekuńczo-wychowawczych, 1 zespołu szkolnego i kilku z indywidualnych zgłoszeń. Natomiast w akcję na dziś zaangażowanych jest 35 podchorążych, a kilkudziesięciu czeka na kolejne zgłoszenia. „Czekamy na kolejne zgłoszenia by pomagać" - dodaje kapelan AMW.

Pomoc udzielana jest z matematyki, chemii, biologii, fizyki, języka polskiego, historii, języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i hiszpańskiego, a także przedmiotów typowo technicznych (mechanika techniczna). Akcja nabiera rozpędu i pojawiają się już zapytania spoza Trójmiasta, np.: o możliwość zgłoszenia dziecka (Malbork, Toruń).

Zgłoszenia można kierować na adres t.wojciechowski@amw.gdynia.pl, wszelkich informacji udziela kapelan AMW ks. por. Tomasz Wojciechowski (604265256).


Dziękujemy za wysłane grafiki.