• <
escort_980x120_gif_2020

Ruszyły warsztaty Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej. Energa Mecenasem projektu

zc

29.03.2021 14:03 Źródło: Informacja prasowa
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Ruszyły warsztaty Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej. Energa Mecenasem projektu

Partnerzy portalu

Ruszyły warsztaty Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej. Energa Mecenasem projektu - GospodarkaMorska.pl
fot. materiały prasowe

W bazie Energa 77 Racing przy Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku odbyły się pierwsze warsztaty w ramach Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej. Uczestnicy szkolili się pod okiem mistrza świata w żeglarstwie Piotra Tarnackiego. Mecenasem Akademii jest Energa z Grupy ORLEN.

Młodzieżowa Akademia Żeglarska 77 to połączenie żeglarstwa z edukacją morską oraz nauką umiejętności pływania regatowego.


Fot: Inf. prasowa: Pierwsze warsztaty w ramach Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej odbyły się w bazie Energa 77 Racing

– Cieszę się, że ze wsparciem Energi z Grupy ORLEN udało nam się powołać do życia ten nowatorski projekt. Podczas zajęć chcielibyśmy jak najlepiej wyszkolić młodych żeglarzy, bo to oni w przyszłości będą stanowić o sile załogi Energa 77 Racing – mówi Piotr Tarnacki, który dodaje: – Za nami pierwsze warsztaty. To symboliczny dzień dla 77 Racing, ponieważ moje marzenia o akademii stają się faktem.

Uczestnicy warsztatów to członkowie pomorskich klubów żeglarskich w wieku 15-20 lat, którzy w tym sezonie żeglarskim będą korzystać z zajęć w ramach Akademii. Podczas spotkania Piotr Tarnacki przekazał młodym adeptom sztuki żeglarskiej tajniki przygotowaniu jachtu do regat. Nagrany został również krótki film instruktażowy, który będzie dostępny na Facebooku i Youtubie Energa 77 Racing.

Zajęcia przeprowadzone zostały z zachowaniem reżimu sanitarnego, w dwóch grupach po 5 osób.  

Więcej informacji na temat Akademii znajdziesz tutaj.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.