• <
mewo_2022

PKN Orlen: ruszają stacje paliw na wodach Mazur, Bałtyku i Zalewu Zegrzyńskiego

gm

29.04.2022 13:14 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Offshore PKN Orlen: ruszają stacje paliw na wodach Mazur, Bałtyku i Zalewu Zegrzyńskiego

Partnerzy portalu

PKN Orlen: ruszają stacje paliw na wodach Mazur, Bałtyku i Zalewu Zegrzyńskiego - GospodarkaMorska.pl
Fot. PKN Orlen/prasowe

PKN Orlen uruchamia nawodne stacje paliw na Mazurach, nad Morzem Bałtycki i nad Zalewem Zegrzyńskim. Koncern poinformował w piątek, że będą one działały do końca września w Giżycku, Sztynorcie, Węgorzewie, Pięknej Górze, Mikołajkach, Nieporęcie i Pucku.

"PKN Orlen uruchamia stacje nawodne na Mazurach, nad morzem oraz nad Zalewem Zegrzyńskim. Miłośnicy żeglarstwa i sportów motorowodnych będą mogli skorzystać z nabrzeżnych stacji paliw w Giżycku, Sztynorcie, Węgorzewie, Pięknej Górze, Mikołajkach, Nieporęcie i Pucku" - poinformował w piątkowym komunikacie koncern.

Jak ocenił PKN Orlen, "nawodne stacje paliw są dużym ułatwieniem dla żeglarzy i motorowodniaków" - poza tankowaniem umożliwiają też zakupy, ponieważ oferują artykuły spożywcze i przemysłowe oraz podstawowe akcesoria do łodzi motorowych, a płatności można realizować za pomocą kart płatniczych oraz aplikacji mobilnej Orlen Pay.

"Stacje wodne zaprojektowano i wybudowano z najwyższą troską o ochronę środowiska naturalnego. Dzięki dwupłaszczowym zbiornikom i zastosowaniu całodobowego systemu zdalnego pomiaru i wykrywania wycieków, nabrzeżne stacje Orlen są całkowicie bezpieczne zarówno dla gruntów, jak i wód" - podkreślił koncern.

PKN Orlen wyjaśnił jednocześnie, że dodatkowe zabezpieczenie stanowi osłona modułu zbiornika w postaci bezodpływowej betonowej tacy, która zapobiega ewentualnemu przenikaniu zanieczyszczeń do gruntu.

"Specjalne przeciwrozlewowe rękawy sorbcyjne zatrzymują nawodne rozlewy paliwa lub olejów i zabezpieczają przed niekontrolowanym wyciekiem podczas tankowania, a hermetyczny system odsysania par zapobiega wydostaniu się oparów paliwa do atmosfery" - zaznaczono w informacji. Zapewniono, że placówki posiadają też niezbędne środki potrzebne do neutralizacji ewentualnych wycieków.

Nawodnie stacje będą działały w Giżycku, Sztynorcie, Węgorzewie, Pięknej Górze i Mikołajkach na Mazurach, w Nieporęcie nad Zalewem Zegrzyńskim oraz w Pucku nad Morzem Bałtyckim. "Stacje będą czynne do końca września" - zapowiedział PKN Orlen.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.