• <
mewo_2022

Pierwsze zdjęcia nowego systemu paneli słonecznych Sunreef Yachts Eco

ac

29.04.2021 09:31 Źródło: inf.prasowa
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Pierwsze zdjęcia nowego systemu paneli słonecznych Sunreef Yachts Eco

Partnerzy portalu

Pierwsze zdjęcia nowego systemu paneli słonecznych Sunreef Yachts Eco - GospodarkaMorska.pl
fot. Sunreef Yachts

Dział badań i rozwoju Sunreef Yachts Eco ujawnił pierwsze zdjęcia opracowanego przez firmę systemu paneli słonecznych. Stocznia, jako pierwsza w branży integruje ultra cienkie, odporne na wstrząsy i wysoce wydajne ogniwa słoneczne z kompozytowymi elementami konstrukcyjnymi jachtu.

Instalacja innowacyjnego systemu paneli słonecznych obejmuje zarówno jednostki motorowe jak i żaglowe z gamy luksusowych katamaranów Sunreef Yachts Eco. Panele są całkowicie zintegrowane z powierzchniami jachtu, takimi jak maszt, kadłuby i bimini oraz zapewniają najwyższą efektywność energetyczną w branży.

- To zupełnie nowatorskie podejście do paneli słonecznych. Nasz zespół podważył status quo technologii fotowoltaicznej stosowanej w branży morskiej, czyniąc panele słoneczne integralną częścią projektu jachtów Sunreef Yachts Eco. Jest to jedyne tego typu rozwiązanie w świecie jachtingu - Francis Lapp, Założyciel i Prezes Sunreef Yachts

System fotowoltaiczny Sunreef Yachts Eco należy do najlżejszych w branży, ważąc mniej niż 1,8 kg/m² przy zastosowaniu ogniw o wydajności na poziomie 24%. Dodatkowo, nowatorska technika integracji nadaje panelom niezwykle wysoką odporność na wstrząsy i ścieranie.


Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.