Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni informuje o przedwczesnym zakończeniu sezonu wystawienniczego okrętu ORP Błyskawica. Obiekt zostanie zamknięty dla zwiedzających jeszcze w październiku. Ma to związek z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi w pomieszczeniach marynarskich, które w znacznym stopniu utrudniają poruszanie się po okręcie.
Prowadzone przez Marynarkę Wojenną prace w istotny sposób poprawią warunki bytowe załogi – marynarzy, dzięki którym „Błyskawica" utrzymywana jest w tak znakomitej kondycji. Warto pamiętać, że okręt wciąż jest w czynnej służbie i podlega dowódcy 3. Flotylli Okrętów MW RP. A, że praca przy zabytkowej jednostce często uzasadnia korektę planów, stąd m.in. decyzja o wstrzymaniu zwiedzania.
Na pokład „Błyskawicy" Muzeum MW zaprasza dopiero od 1 kwietnia 2024 r.
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami