• <
BOTA_FILM_2021

Norweskie spółki offshore wind zawiązały sojusz branżowy Windstaller Alliance

14.10.2021 16:05 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Norweskie spółki offshore wind zawiązały sojusz branżowy Windstaller Alliance
Norweskie spółki offshore wind zawiązały sojusz branżowy Windstaller Alliance   - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Przedstawiciele Solstad Offshore, Aker Solutions i DeepOcean połączyli siły w ramach nowo utworzonego sojuszu Windstaller Aliiance. Nowe partnerstwo ma na celu zapewnienie efektywnej kosztowo i kompletnej oferty dostaw produktów i usług w sektorze morskiej energetyki wiatrowej. 

Windstaller Alliance łączy w praktyce ugruntowane możliwości i doświadczenie trzech liderów branży offshore. W ten sposób powstanie zintegrowany dostawca usług typu "one-stop-shop". Sojusz ma na celu zmniejszenie ilości powiązań pomiędzy dostawcami, a tym samym zmniejszenie ryzyka technicznego i handlowego projektów. Przełoży się to na skrócenie czasu realizacji przedsięwzięć poprzez lepszą integrację usług, efektywne zarządzanie i wykorzystanie zasobów morskich.

Dzisiejszy łańcuch dostaw dla rynku morskich źródeł OZE jest bardzo rozdrobniony - i zdaniem członków sojuszu - nieoptymalny pod względem wydajności, kosztów, ryzyka i wpływu na środowisko. 

Od teraz Windstaller Alliance ma dostęp do znaczącego portfolio produktów usług morskich wraz z powiązanymi możliwościami inżynieryjnymi i zarządzania projektami dzięki Aker Solutions i DeepOcean. Aker Solutions zatrudnia ponad 15 tys. pracowników i posiada światowej klasy doświadczenie w produkcji konstrukcji nośnych dla turbin wiatrowych, w tym cztery nowoczesne stocznie oraz szeroką ofertę produktów w zakresie sprzętu podwodnego. 

DeepOcean, dostawca usług oceanicznych, posiada doświadczenie w zakresie OZE, w tym specjalne zasoby przeznaczone na rynek OZE, takie jak koparki i urządzenia do naprawy kabli. Firma zapewnia sojuszowi specjalistyczne rozwiązania w zakresie instalacji podwodnych i usług morskich dzięki 900 pracownikom i 50 statkom typu ROV.

Solstad Offshore od 2009 roku zajmuje się instalacjami, obsługą i konserwacją morskich farm wiatrowych, wnosi więc swój wkład poprzez globalną obecność ponad 3600 pracowników i flotę 90 statków. 

Zaostrza się konkurencja na rynku

Z pewnością celem sojuszu jest wzmocnienie pozycji firm na rynku morskiej energetyki wiatrowej. Członkowie aliansu będą szukać możliwości rynkowych i uzgadniać indywidualnie, które perspektywy i rozwiązania należy realizować. W fazie przygotowawczej do eksploatacji morskich projektów morskich Windstaller Alliance będzie świadczyć usługi inżynieryjne, jak również usługi podwodnych pomiarów, inspekcji i przygotowania terenu. Ponadto zapewni dostawy produktów, takich jak technologie podmorskie i fundamenty dla turbin wiatrowych, a także usługi stoczniowe, takie jak logistyka, zarządzanie placem budowy i operacje dźwigowe. Sojusz będzie ponadto świadczył usługi w zakresie optymalizacji projektów i produktów z punktu widzenia operacji morskich. Windstaller Alliance może również zaoferować usługi zarządzania projektami. 

GEOFUSION_790x140
ned_project_390x100

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 38875,00 $ tona -1,89% 20 paź
 Cynk 3583,00 $ tona -3,32% 20 paź
 Aluminium 3064,00 $ tona -3,50% 20 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.