• <
BOTA_2023

Niemiecki producent stworzył monopal o masie blisko 1,9 tys. ton, bijąc własny rekord

07.03.2023 14:54 Źródło: EEW SPC
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Niemiecki producent stworzył monopal o masie blisko 1,9 tys. ton, bijąc własny rekord

Partnerzy portalu

EEW SPC

Niemiecki producent komponentów wiatrowych EEW Special Pipe Constructions pobił własny rekord w produkcji najcięższego monopala – fundamentu dla morskiej turbiny wiatrowej. W styczniu z linii produkcyjnej zjechał fundament o masie 1895 ton.

Poprzedni rekord został osiągnięty w lipcu 2022 roku Tym razem w styczniu tego roku w zakładzie w Rostocku wyprodukowano monopal o masie blisko 1900 ton. Jest on elementem zamówienia inwestora morskiej farmy wiatrowej Vineyard Wind 1 o mocy 800 MW, która będzie pierwszą komercyjną morską farmą wiatrową w USA. W perspektywie do lata 2023 r. niemiecki producent przetworzy na monopale ponad 98 tys. ton stali. Każdy z monopali będzie miał średnicę 9,6 metra i maksymalną długość 85 metrów – czytamy na stronie producenta. Morska farma wiatrowa Vineyard Wind 1 powstanie około 15 mil od wybrzeża Massachusetts. Przewiduje się, że farma wiatrowa wyprodukuje pierwszą energię jeszcze w tym roku. Po pełnej realizacji projektu turbiny wiatrowe zasilą w bezemisyjną energię ponad 400 tys. gospodarstw domowych. Amerykański rynek morskiej energetyki wiatrowej jest dla niemieckiego producenta jednym z najważniejszych, rozwijających się rynków offshore wind. Dzięki spółce EEW American Offshore Structures (EEW AOS) obecnie trwa budowa fabryki monopali, która będzie zlokalizowana w terminalu morskim Paulsboro w New Jersey. Zakład stworzy około 260 miejsc pracy w pierwszej fazie rozwoju i produkcji. W marcu 2021 r. Grupa EEW wmurowała kamień węgielny pod budowę fabryki fundamentów offshore w USA. Pierwsze fundamenty zostaną wyprodukowane jeszcze w tym roku dla projektu Ocean Wind 1 realizowanego przez inwestorów Ørsted i PSEG. EEW wyprodukował dotychczas ponad 1900 monopalów i dostarczył elementy konstrukcyjne (rury) dla ponad 450 fundamentów kratownicowych (jacket) do morskich projektów wiatrowych na całym świecie.

https://www.linkedin.com/posts/eew_heaviest-monopile-leaves-eew-spcs-production-activity-7032276286626525184-tCDV?utm_source=share&utm_medium=member_desktop

Morska farma wiatrowa Vineyard Wind 1 powstanie około 15 mil od wybrzeża Massachusetts. Przewiduje się, że farma wiatrowa wyprodukuje pierwszą energię jeszcze w tym roku. Po pełnej realizacji projektu turbiny wiatrowe zasilą w bezemisyjną energię ponad 400 tys. gospodarstw domowych. Amerykański rynek morskiej energetyki wiatrowej jest dla niemieckiego producenta jednym z najważniejszych, rozwijających się rynków offshore wind. Dzięki spółce EEW American Offshore Structures (EEW AOS) obecnie trwa budowa fabryki monopali, która będzie zlokalizowana w terminalu morskim Paulsboro w New Jersey. Zakład stworzy około 260 miejsc pracy w pierwszej fazie rozwoju i produkcji. W marcu 2021 r. Grupa EEW wmurowała kamień węgielny pod budowę fabryki fundamentów offshore w USA. Pierwsze fundamenty zostaną wyprodukowane jeszcze w tym roku dla projektu Ocean Wind 1 realizowanego przez inwestorów Ørsted i PSEG. EEW wyprodukował dotychczas ponad 1900 monopalów i dostarczył elementy konstrukcyjne (rury) dla ponad 450 fundamentów kratownicowych (jacket) do morskich projektów wiatrowych na całym świecie.

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.