• <
attis_konferecnja_2024

Niemiecka ekspansja offshore bez negatywnego wpływu na ptaki

zk

04.09.2022 13:01
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Niemiecka ekspansja offshore bez negatywnego wpływu na ptaki

Partnerzy portalu

Niemiecka ekspansja offshore bez negatywnego wpływu na ptaki  - GospodarkaMorska.pl
Fot. bwo-offshorewind.de

Wspierane przez BWO oraz największych deweloperów offshore badania, nie wykazały żadnych negatywnych skutków dla populacji nurkujących ptaków morskich w Zatoce Niemieckiej.

Jak wykazały badania na zlecenie Federal Association of Offshore Wind Farm Operators (Federalne Stowarzyszenie Operatorów Morskich Farm Wiatrowych - BWO) - ekspansja morskiej energetyki wiatrowej w regionie zatoki na Morzu Północnym nie miała negatywnego wpływu na populację ptaków nurkujących.

Przeprowadzone przez BioConsult SH badanie dotyczyło liczebności i rozmieszczenia ptaków nurkujących na podstawie danych lotniczych.

Stwierdzono, że nie ma spadku wiosennej populacji ptaków na badanym obszarze niemieckiego Morza Północnego, a liczebność w głównym obszarze koncentracji - pozostała stabilna.

Badania były kontynuacją poprzedniego projektu, którego celem była analiza potencjalnych zmian w rozmieszczeniu ptaków w ciągu ostatnich 21 lat, przed i po ekspansji MFW w niemieckim Morzu Północnym.

W obu badaniach uzyskano te same wyniki.

- Badania "DIVER I" & "DIVER II" dowodzą, że możliwa jest zgodna ze środowiskiem ekspansja morskiej energetyki wiatrowej - powiedział Stefan Thimm, dyrektor zarządzający BWO.

- Operatorzy morskich farm wiatrowych bardzo poważnie traktują kwestie ochrony przyrody związane z rozwojem offshore. Ostatecznie, ochrona klimatu - a to obejmuje ekspansję energii odnawialnych - nie jest niczym innym niż długoterminową ochroną gatunków - dodał dyrektor.

Badania zostały sfinansowane przez szereg deweloperów zajmujących się morską energią wiatrową, w tym EnBW, Orsted, OWP, Vattenfall Europe Windkraft, WindMW, Iberdrola, RWE i BWO.Źródło: bwo-offshorewind.de, renews.biz


Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.