• <
siemens_gamesa_2022

Kuba: od października straż wybrzeża USA zatrzymała rekordową liczbę nielegalnych imigrantów

zk

03.09.2022 12:42 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Kuba: od października straż wybrzeża USA zatrzymała rekordową liczbę nielegalnych imigrantów

Partnerzy portalu

Kuba: od października straż wybrzeża USA zatrzymała rekordową liczbę nielegalnych imigrantów - GospodarkaMorska.pl
Fot. pixabay

Od października 2021 r. do sierpnia 2022 r. amerykańska straż wybrzeża zatrzymała ponad 5,1 tys. obywateli Kuby, którzy nielegalnie próbowali przedostać się do USA. Liczba ta, jak napisał w piątek niezależny kubański portal Cibercuba, jest rekordowa.

Według portalu wszystko wskazuje na to, że do października tego roku liczba nielegalnych imigrantów z Kuby schwytanych przez amerykańską straż wybrzeża przekroczy poziom 5,4 tys. osób.

Powołujący się na statystyki amerykańskich władz dziennik online wskazał też na wysoką liczbę ofiar morskich przepraw z Kuby do USA w sierpniu. To już kilkanaście osób.

Portal podał, że na początku września potwierdzony został zgon sześciu młodych mieszkańców miasta Sagua la Grande, którzy 28 sierpnia podjęli nieudaną próbę przedostania się prowizoryczną łodzią z Kuby na Florydę.

Według Cibercuba w piątek ciało ostatniej poszukiwanej osoby, jedynej dziewczyny na pokładzie, znalazł jeden z kubańskich rybaków.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.