• <
pge_baltica_390x100_duży

Naftohaz ma nadzieję, że Nord Stream 2 nie będzie projektem komercyjnym

jm

20.08.2021 16:35 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Naftohaz ma nadzieję, że Nord Stream 2 nie będzie projektem komercyjnym

Partnerzy portalu

Naftohaz ma nadzieję, że Nord Stream 2 nie będzie projektem komercyjnym - GospodarkaMorska.pl
Fot. Nord Stream 2 / Axel Schmidt

– Mamy nadzieję, że rosyjski gazociąg Nord Stream 2 nigdy nie będzie działał jako projekt komercyjny – oświadczył szef ukraińskiego koncernu Naftohaz Jurij Witrenko.

– Nord Stream 2 nie jest zgodny z zasadami unijnymi, co świadczy o tym, że nie może zostać certyfikowany i działać jako projekt komercyjny – wskazał Witrenko, cytowany przez agencję Reutera. – Wciąż podkreślamy, że ten geopolityczny projekt Kremla musi zostać powstrzymany, w szczególności poprzez sankcje USA – dodał.

Jak wskazuje Reuters, Witrenko udzielił komentarza w sprawie gazociągu przed zaplanowanym również na piątek spotkaniem w Moskwie kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Rosji Władimira Putina, podczas którego NS2 ma być jednym z tematów.

Kwestię gazociągu ma również poruszyć z Merkel prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas jej wizyty w Kijowie w niedzielę. Sprawa rurociągu będzie też omawiana przez Zełenskiego z prezydentem USA Joe Bidenem w Białym Domu 31 sierpnia. Według Witrenki ukraiński przywódca będzie domagał się skutecznych sankcji wobec Nord Stream 2.

Źródło: PAP

seaway7
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.