• <
siemens_gamesa_2022

Na terenie Portu Blyth uruchomiono centrum szkoleniowe dla offshore wind

20.09.2021 22:20 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Na terenie Portu Blyth uruchomiono centrum szkoleniowe dla offshore wind

Partnerzy portalu

Na terenie Portu Blyth uruchomiono centrum szkoleniowe dla offshore wind  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port Blyth

Port Blyth to nowoczesny port na wschodnim wybrzeżu Wielkiej Brytanii obsługujący do 2 milionów ton ładunków. Władze portu uruchomiły wart 1 milion funtów centrum Wind Turbine Training Facility, które zostało wyposażone w pełnowymiarową, specjalnie zmodyfikowaną turbinę wiatrową, która będzie służyć do szkolenia pracowników sektora OZE.

Obiekt realizowany na zamówienie po raz pierwszy w brytyjskim przemyśle wiatrowym jest częścią znaczących inwestycji w szkolenia dla sektora energetyki morskiej. Centrum jest już dostępne do wynajęcia.

Obiekt został uroczyście otwarty przez przedstawiciela Rady Hrabstwa Northumberland Glena Sandersona. W trakcie wydarzenia odbyły się prezentacje oraz praktyczne pokazy zastosowania centrum i szkoleniowej turbiny.

– Jesteśmy zachwyceni, że możemy oficjalnie uruchomić Wind Turbine Training Facility przy wsparciu pokaźnego łańcucha dostaw zlokalizowanego w porcie i wiodących graczy w sektorze odnawialnych źródeł energii w North East – powiedział Martin Lawlor, Chief Executive of Port of Blyth.

Lawlor podkreślił, że zaangażowanie portu w morskiej energetyce wiatrowej Wielkiej Brytanii jest znaczące. Władze angażują się w rozwój tego sektora w ramach hubu STEM oraz z pomocą wiodących szkół i partnerstw uniwersyteckich.

Port Blyth w centrum brytyjskiego sektora offshore wind

Obiekt szkoleniowy jest wyposażony w zmodyfikowaną turbinę wiatrową do zastosowania szkoleniowego wraz z dedykowanym centrum wyposażonym z nowoczesne sale lekcyjne. Turbina posiada duplikat gondoli zaprojektowanej do bezpiecznego szkolenia na wysokości, a oryginalna gondola znajduje się na gruncie centrum w celu szkolenia technicznego.

Port w Blyth jest siedzibą niektórych z najbardziej znanych na świecie firm zajmujących się energetyką morską i był zaangażowany w wiele projektów o znaczeniu międzynarodowym. Jego strategiczne położenie w środkowej części Morza Północnego sprawia, że jest również dobrze przygotowany do wspierania instalacji i eksploatacji farm wiatrowych na wschodnim wybrzeżu Wielkiej Brytanii. Wielomilionowa inwestycja portu w Bates Clean Energy Terminal, gdzie znajduje się turbina szkoleniowa, ma zapewnić najnowocześniejszy terminal z szerokim zakresem inicjatyw skierowanych do sektora OZE.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.