• <
SAR_2022

Zwodowano nowoczesny amerykański lotniskowiec John F. Kennedy (wideo)

PMK

18.12.2019 21:07 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Zwodowano nowoczesny amerykański lotniskowiec John F. Kennedy (wideo)

Partnerzy portalu

Zwodowano nowoczesny amerykański lotniskowiec John F. Kennedy (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Najnowszy amerykański lotniskowiec z napędem atomowym został w poniedziałek zwodowany w zakładzie Huntington Ingalls Industries' (HII) w stanie Virginia.

Po ceremonii okręt John F. Kennedy został przewieziony przy pomocy sześciu holowników na Pier 3, gdzie przejdzie dodatkowe wyposażenie i rozpocznie serię testów.

W obecnej fazie budowy, która ma trwać około dwa i pół roku, zostaną ukończone przestrzenie mieszkalne oraz przetestowane zostaną systemy dystrybucyjne, mechaniczne i bojowe, takie jak wyrzutnie i tablice radarowe.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: "Najnowsze technologie i możliwości bojowe sprawią, że USS John F. Kennedy stanie się nieocenionym wsparciem amerykańskiej marynarki wojennej. W dobie wielkiej konkurencji sił, CVN 79 będzie służyć jako najbardziej zwinna i zabójcza platforma bojowa na świecie".

CVN 79 wykorzystuje ponad 23 nowe technologie, obejmujące ogromny postęp w zakresie napędu, wytwarzania energii, obsługi amunicji i systemów startowych samolotów. Dzięki zastosowaniu tych innowacji, tzw. sortie generation rate (wskaźnik generacji wypadów) ma zanotować 33% wzrostu. Klasa "Gerald R. Ford"- ma też oferować również redukcję o około 4 mld USD na jednostkę w kosztach eksploatacji i wsparcia w cyklu życia, w porównaniu z wcześniejszą klasą "Nimitz".

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.