• <

U brzegów Odessy wyciekło paliwo z osiadłego na mieliźnie małego tankowca (wideo)

ew

21.06.2020 22:32 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie U brzegów Odessy wyciekło paliwo z osiadłego na mieliźnie małego tankowca (wideo)

Partnerzy portalu

U brzegów Odessy wyciekło paliwo z osiadłego na mieliźnie małego tankowca (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Z małego zbiornikowca na Morzu Czarnym u brzegów Odessy na południu Ukrainy wyciekło paliwo - poinformowały w niedzielę ukraińskie media. Plama paliwa przemieszczała się w stronę plaży, turystów przestrzega się przed kąpielami. Bunkierka Delfi osiadła na mieliźnie jesienią ubiegłego roku.

Miejscowe władze poinformowały serwis Dumskaya.net, że użyto środka wchłaniającego i wyciek został zlokalizowany. Jak dodaje portal, turystom tłumaczy się, że nie można kąpać się w morzu. Eksperci pobrali próbki wody, jednak na razie nie są znane wyniki badań.

Media zaznaczają, że to kolejny wyciek paliwa z tego zbiornikowca bunkrowego. Pod koniec listopada bunkierka zerwała się z kotwicy przy silnym wietrze, osiadła na mieliźnie mniej, niż 1 km od brzegu, a następnie przewróciła na burtę. Poziom zanieczyszczenia wody produktami ropopochodnymi przekroczył wtedy normę 157 razy - podał portal Lb.ua.

Dumskaya.net podkreśla, że zbiornikowiec Delfi miał zostać podniesiony przed rozpoczęciem letniego sezonu. 25 czerwca mija termin wyznaczony właścicielowi tankowca na jego usunięcie. Jednostka pływa pod banderą Mołdawii.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.