• <

Szczecin: Zgoda radnych na picie alkoholu nad Odrą

ew

22.05.2018 12:41 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Szczecin: Zgoda radnych na picie alkoholu nad Odrą

Partnerzy portalu

Szczecin: Zgoda radnych na picie alkoholu nad Odrą - GospodarkaMorska.pl

Szczecińscy radni miejscy przyjęli we wtorek uchwałę, która pozwala na picie alkoholu na Bulwarze Gdyńskim nad Odrą. Napoje alkoholowe nie będą mogły mieć mocy większej niż 12 proc.

Alkohol będzie można pić na Bulwarze Gdyńskim na położonej w centrum Szczecina wyspie Łasztownia, na odcinku od Mostu Długiego do Trasy Zamkowej – zdecydowali radni miejscy podczas wtorkowej sesji. Napoje nie będą mogły zawierać więcej niż 12 proc. alkoholu.

Za przyjęciem uchwały było 13 radnych – głównie z klubu Bezpartyjni, a także niezrzeszeni oraz po jednej osobie z klubów Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej. Dziesięć osób było przeciwnych, a pięć wstrzymało się od głosu.

Projekt uchwały przygotował klub Bezpartyjni. Uchwała została przyjęta z autopoprawkami po tym, jak na kwietniowej sesji rady miasta odesłano ją do projektodawcy. W poprawkach zawężono teren, na którym dozwolone będzie picie alkoholu – wcześniej miał też obejmować Nabrzeże Celne i Nabrzeże Starówka. Sprecyzowano też dopuszczalną zawartość alkoholu w spożywanych napojach.

Uchwała wejdzie w życie po 14 dniach od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Dziękujemy za wysłane grafiki.