• <
gryfia_70lat

Pierwsza próba nielegalnej emigracji łodzią w Belgii

mb

23.01.2020 12:20 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Pierwsza próba nielegalnej emigracji łodzią w Belgii

Partnerzy portalu

Pierwsza próba nielegalnej emigracji łodzią w Belgii - GospodarkaMorska.pl

W Belgii po raz pierwszy zatrzymano migrantów, którzy próbowali przedostać się małą łodzią do Wielkiej Brytanii. Przemytnicy i migranci zmieniają sposób działania, by nielegalnie przedostawać się z kontynentu na Wyspy Brytyjskie.

Do tej pory służby graniczne odnotowywały próby przedostawania się małymi łodziami do Wielkiej Brytanii z Francji. W 2019 roku francuskie patrole morskie zatrzymały 173 łodzie z kilkunastoma osobami na pokładzie. W związku z takim ruchem, ilość patroli przybrzeżnych systematycznie sie zwiększała.

Według belgijskich mediów, zatrzymanie łodzi u wybrzeży Belgii może sugerować, że ta droga dla przemytników i migrantów jest łatwiejsza, a związku z nasilonymi patrolami nielegalna migracja z Francji jest niezwykle utrudniona

W przypadku Belgii nielegalni emigranci wielokrotnie próbowali dostać się do ciężarówek, które promami przepływały do Wielkiej Brytanii. Belgowie zwiększyli ostatnio kontrole w portach, a parkingi przy autostradach, na zlecenie rządu zaczęła monitorują prywatne agencje ochrony.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.