• <
gryfia_70lat

Nowy sprzęt ratowniczy w Portach Szczecin-Świnoujście

PMK

16.05.2016 06:41 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Nowy sprzęt ratowniczy w Portach Szczecin-Świnoujście

Partnerzy portalu

Nowy sprzęt ratowniczy w Portach Szczecin-Świnoujście - GospodarkaMorska.pl

14 maja  u stóp Wałów Chrobrego w Szczecinie portowi strażacy pokazali mieszkańcom nowy sprzęt ratowniczy. Ogromnym zainteresowaniem oglądających cieszyły się imponujące i nowocześnie wyposażone wozy strażackie, a także holownik „Strażak-26”.

Akcja odbyła się pod nazwą: „Z nami bezpieczniej. Pokaz sprzętu strażaków z portów Szczecin-Świnoujście” w ramach III edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn.: „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”.

Sprzęt będący na co dzień na wyposażeniu Portowej Służby Ratowniczej,  ZMPSiŚ SA zakupił pod koniec ubiegłego roku w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej zatytułowanego „Zakup sprzętu pomiarowego oraz ratowniczego przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA”. W jego ramach do portu trafiły holownik „Strażak-26”, motorówka hydrograficzno-inspekcyjna „Hydrograf-4”, a także samochód dowodzenia i łączności, dwa samochody ratowniczo-gaśnicze, mobilny zestaw na przyczepie z separatorem substancji ropopochodnych, ratownicza łódź hybrydowa typu RIB z żurawikiem, jak również sprzęt pomiarowy do wykrywania zanieczyszczeń ropopochodnych i zapora przeciwrozlewowa. Koszt zakupu to ponad 40 mln złotych.

 Środki pochodziły z Funduszu Spójności w ramach działania 7.2 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.