• <
SAR_2022

MON zapłacił 200 tys. zł za budowę i rozbiórkę mostu pontonowego przez Wisłę

mb

04.12.2019 14:22 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie MON zapłacił 200 tys. zł za budowę i rozbiórkę mostu pontonowego przez Wisłę

Partnerzy portalu

MON zapłacił 200 tys. zł za budowę i rozbiórkę mostu pontonowego przez Wisłę - GospodarkaMorska.pl

Prawie 200 tys. zł kosztowała budowa i rozbiórka mostu pontonowego przez Wisłę, na którym ułożono tymczasowe rurociągi po awarii kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka”. Wydatki zostały pokryte z budżetu MON.

"Na dzień 29 listopada 2019 r. zaksięgowany koszt budowy i demontażu mostu pontonowego w Warszawie to 196 744,69 zł" – poinformował rzecznik prasowy Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Zaznaczył jednocześnie, że rozliczenie faktur realizowane może być do końca roku, w związku z tym kwota może ulec zmianie.

Pod koniec sierpnia doszło do awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki do oczyszczalni "Czajka". Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zdecydowało, by zrzucać ścieki do Wisły. W reakcji na to premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o budowie tymczasowego rurociągu, którym ścieki były przepompowywane do oczyszczalni.

Bypass tworzyły dwie nitki rurociągu o długości ponad 1 km każda i średnicy 1 m. Część przechodząca przez Wisłę została ułożona na moście pontonowym, który zbudowało wojsko. W tym czasie na zlecenie MPWiK naprawiono kolektory.

Pod koniec listopada ok. 170 żołnierzy z 2. pułku inżynieryjnego i 2. pułku saperów zdemontowały przeprawę. W akcji użyto 80 jednostek sprzętu wojskowego - pojazdów do przewozu bloków pontonowych oraz kutrów holowniczych.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.