• <

Kontradm. Ziemiański inspektorem Marynarki Wojennej

pc

19.06.2018 13:53 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Kontradm. Ziemiański inspektorem Marynarki Wojennej

Partnerzy portalu

Kontradm. Ziemiański inspektorem Marynarki Wojennej - GospodarkaMorska.pl

Kontradmirał Jarosław Ziemiański został inspektorem Marynarki Wojennej – poinformowało we wtorek MON. Zastąpił na tym stanowisku kontradm. Mirosława Mordela.

Minister obrony Mariusz Błaszczak - podał resort - z dniem 19 czerwca br. wyznaczył Ziemiańskiego na stanowisko inspektora Marynarki Wojennej w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

Kontradm. Ziemiański urodził się 16 czerwca 1963 r. w Gdańsku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej. Po zakończeniu studiów pełnił służbę w 2. Dywizjonie Kutrów Rakietowo-Torpedowych 3. Flotylli Okrętów (przeformowanym w późniejszych latach kolejno w 2. Dywizjon Okrętów Rakietowych i 32. Dywizjon Okrętów Rakietowych).

Pełnił m.in. obowiązki zastępcy dowódcy oraz dowódcy okrętu rakietowego ORP Górnik. W latach 1995-2001 służył w sztabie 2. Dywizjonu Okrętów Rakietowych (32. Dywizjonu Okrętów Rakietowych) na stanowiskach starszego oficera operacyjno-szkoleniowego, szefa sztabu, zastępcy dowódcy dywizjonu-szefa sztabu i dowódcy dywizjonu.

Po ukończeniu w 2008 roku studium polityki obronnej w USA został wyznaczony na stanowisko asystenta szefa Sztabu Generalnego WP do spraw Marynarki Wojennej RP. W listopadzie 2008 objął obowiązki zastępcy dowódcy Centrum Operacji Morskich. W 2009 roku został wyznaczony na stanowisko dowódcy 3. Flotylli Okrętów w Gdyni. W 2014 r. służył w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych na stanowisku szefa Zarządu Uzbrojenia. Od 1 listopada 2014 na stanowisku szefa zarządu-zastępcy Inspektora Marynarki Wojennej.

Kontradm. Ziemiański ukończył kurs przeszkolenia taktycznego oficerów w Akademii Marynarki Wojennej, studium operacyjno-strategiczne w Akademii Dowódczo-Sztabowej Połączonych Sił Zbrojnych w Wielkiej Brytanii oraz studium polityki obronnej w Akademii Marynarki Wojennej w USA.

We wprowadzonej w 2014 r. strukturze kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi dowództwa rodzajów sił zbrojnych zostały zastąpione przez ich inspektoraty w Dowództwie Generalnym RSZ.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.