• <

Indonezja: 128 zaginionych po zatonięciu promu na jeziorze Toba (wideo)

ew

19.06.2018 11:33 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Indonezja: 128 zaginionych po zatonięciu promu na jeziorze Toba (wideo)

Partnerzy portalu

Indonezja: 128 zaginionych po zatonięciu promu na jeziorze Toba (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Co najmniej 128 osób jest zaginionych, po tym jak w poniedziałek pasażerski prom zatonął na jeziorze Toba na północy Sumatry - poinformował we wtorek szef indonezyjskich służb poszukiwawczo-ratowniczych Budiawan.

Według niego "wiele osób zgłosiło zaginięcie swoich krewnych". Dodał, że na miejsce katastrofy wysłano nurków, którzy przeszukują jezioro w poszukiwaniu ofiar.

Zdaniem Budiawana cała akcja może potrwać długo, gdyż ciała pasażerów prawdopodobnie znajdują się w zatopionym promie.

Wcześniej indonezyjskie władze twierdziły, że na promie znajdowało się co najmniej 80 ludzi. Nie wiadomo, czy wśród pasażerów byli cudzoziemcy.

W Indonezji, na którą składa się ponad 17 tys. wysp, często dochodzi do katastrof promów ze względu na słabe przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa.

Od piątku w kraju trwa 12-dniowe święto muzułmańskie Id al-Fitr obchodzone na zakończenie ramadanu i z tej okazji miliony ludzi wzięły urlop. Jezioro Toba jest jedną z atrakcji turystycznych Indonezji; ma 1900 km kwadratowych powierzchni i jest największym jeziorem wulkanicznym na świecie.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.