• <

MKiŚ: nie odnotowujemy żadnych zakłóceń w dostawach ropy naftowej i paliw na rynek krajowy

mj

24.02.2022 14:44
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas MKiŚ: nie odnotowujemy żadnych zakłóceń w dostawach ropy naftowej i paliw na rynek krajowy

Partnerzy portalu

MKiŚ: nie odnotowujemy żadnych zakłóceń w dostawach ropy naftowej i paliw na rynek krajowy - GospodarkaMorska.pl

Obecnie nie odnotowujemy żadnych zakłóceń w dostawach ropy naftowej i paliw na rynek krajowy, a sytuacja jest stabilna - poinformowało w czwartek Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Dodało, że resort monitoruje sytuację na rynkach energii.

„Obecnie nie odnotowujemy żadnych zakłóceń w dostawach ropy naftowej i paliw na rynek krajowy, a sytuacja jest stabilna. Ponadto, Polska posiada 90 dniowe zapasy ropy naftowej i paliw, które stanowią sprawdzony i niezawodny mechanizm zabezpieczenia dostaw surowców w sytuacji kryzysowej, a Minister Klimatu i Środowiska posiada wszelkie instrumenty do tego, aby w szybki i adekwatny do sytuacji sposób reagować na zakłócenia w funkcjonowaniu rynku paliwowego w Polsce” – podano w czwartkowym komunikacie resortu klimatu.

Dodano, że Polska – jako członek Międzynarodowej Agencji Energetycznej - pozostaje w stałym kontakcie z innymi krajami członkowskimi organizacji, w tym z USA, a także z Komisją Europejską i w razie potrzeby będzie podejmować odpowiednie skoordynowane działania międzynarodowe. Jak zaznaczono, wspólnie z MAE analizowane są różne możliwe scenariusze rozwoju sytuacji.

„Jednocześnie kontynuujemy nasze działania na forum UE, mające na celu łagodzenie skutków wysokich cen energii i paliw tak, aby bieżąca sytuacja nie miała dalszego negatywnego wpływu na naszych obywateli” – wskazano w komunikacie MKiŚ.

W czwartek kolumny rosyjskich wojsk przekroczyły wschodnie, północne oraz południowe granice Ukrainy. W nocy ze środy na czwartek Rosja rozpoczęła ostrzał ukraińskich miast. Celem agresji stały się m.in. Kijów, Charków oraz znajdujące się w obwodzie lwowskim obiekty wojskowe.

Źródło: PAP

Fot. Depositphotos

seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.