• <
smartre_2023

Kamień węgielny pod budowę nowego obiektu Akademii Marynarki Wojennej [GALERIA]

24.11.2022 20:10
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Kamień węgielny pod budowę nowego obiektu Akademii Marynarki Wojennej [GALERIA]

Partnerzy portalu

Kamień węgielny pod budowę nowego obiektu Akademii Marynarki Wojennej [GALERIA] - GospodarkaMorska.pl
GospodarkaMorska.pl

Z udziałem przedstawicieli władz, kadry wojskowej oraz budowniczych, podpisano akt erekcyjny pod budowę budynku wielofunkcyjnego przeznaczonego dla przyszłych podchorążych i studentów. W związku z tym wmurowano także kamień węgielny w fundamenty obiektu.

Rozwój morskiego rodzaju sił zbrojnych wiąże się nie tylko z dostarczaniem nowych okrętów, ale też rozwijaniem zaplecza, w tym bazy szkoleniowej, kształcącej przyszłe kadry oficerskie. W związku z tym realizowana jest budowa nowego obiektu, którą wsparł Resort Obrony Narodowej.

- To bardzo ważne przedsięwzięcie, gdyż uczelni przybywa studentów. Cieszę się widząc, że placówka się tak rozwija i również my możemy mieć w tym swój udział. Tego typu inwestycji jest coraz więcej i przebiegają nadzwyczaj terminowo  – zaznaczył dyrektor Departamentu Szkolnictwa Wojskowego MON Jakub Mykowski

- Nowoczesny obiekt pozwoli na realizowanie wydarzeń jak i zapewni nowe możliwości rozwoju i kształcenia przyszłych pokoleń oficerów, jak i studentów cywilnych. To będzie niejako wizytówka zmian związanych z obchodzonym w tym roku stuleciem istnienia naszej uczelni. Warto też pamiętać, że kształcimy podchorążych nie tylko dla marynarki wojennej, ale wszystkich rodzajów sił zbrojnych. W związku z rosnącymi potrzebami pojawi się więc cała potrzebna infrastruktura, która pozwoli odciążyć nasze pozostałe obiekty. Ponadto z racji lokalizacji, ten wielofunkcyjny budynek będzie w przyszłości należał do charakterystycznych obiektów w Gdyni, z czego jesteśmy dumni – podkreślił rektor-komendant AMW kadm prof. dr hab. Tomasz Szubrycht

Inwestycja planowana jest na 36 miesięcy, a planowany termin oddania obiektu do użytku datowany jest na 2025 rok. Zdaniem przedstawicieli firmy budowalnej te prace będą możliwe do przyspieszenia i przekazania budynku jeszcze w 2024 roku. Wykorzystują tu doświadczenie z innych projektów, jak choćby hotelu Hilton w Warszawie.

Gospodarka Morska
AMW

- Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego to symboliczne wydarzenie przy okazji tego typu inwestycji tak dla inwestora, jak i wykonawców. Właściwie od tego zaczyna się każdą budowę. Tutaj na terenie Akademii Marynarki Wojennej powstaje budynek hotelowo-konferencyjny. Liczymy, że będzie wyróżniającym się obiektem zarówno dla placówki, jak i miasta Gdynia. – podkreślił Tomasz Sałata członek zarządu Mirbud S.A.

Powstający na 1116 m2 wielofunkcyjny budynek będzie posiadał 12 pięter. Oprócz 150 pokojów do zakwaterowania 200 osób (100 jednoosobowych i 50 dwuosobowych), znajdą się w nim też m.in. stołówka, zaplecze kuchenno-magazynowe, 7 sal konferencyjnych i szkoleniowych oraz pomieszczenia do ćwiczeń. Układ funkcjonalny pozwoli na korzystanie z obiektu w tym samym czasie przez studentów i uczestników kursów. Na każdej kondygnacji zaprojektowano pomieszczenia magazynowo - techniczne, a na co drugiej znajdą się też pralnie, suszarnie, świetlice TV oraz pomieszczenia pracy zespołowej lub umożliwiające zdalne nauczanie. Budynek będzie też wyposażony w windy i tarasy widokowe.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.