• <
BOTA_2023

Błaszczak: misja Akademii Marynarki Wojennej jest niezwykle istotna dla bezpieczeństwa RP

gm

21.10.2022 13:22 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Błaszczak: misja Akademii Marynarki Wojennej jest niezwykle istotna dla bezpieczeństwa RP

Partnerzy portalu

Błaszczak: misja Akademii Marynarki Wojennej jest niezwykle istotna dla bezpieczeństwa RP - GospodarkaMorska.pl

Misja Akademii Marynarki Wojennej jest niezwykle istotna dla bezpieczeństwa RP, by Marynarka Wojenna stała na straży bezpieczeństwa Polski musimy mieć wyedukowanych marynarzy i oficerów - powiedział wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak podczas obchodów 100-lecia Akademii Marynarki Wojennej.

W piątek Mariusz Błaszczak wraz z prezydentem Andrzejem Dudą oraz szefem BBN Jackiem Siewierą wziął udział w uroczystości obchodów 100-lecia Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz jednocześnie wyższego wojskowego szkolnictwa morskiego w Polsce.

"Bardzo ważnym znakiem świadczącym, że wasza misja jest niezwykle istotna dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej, jest obecność podczas tej uroczystości prezydenta Andrzeja Dudy, zwierzchnika sił zbrojny" - zauważył wicepremier. Podkreślił, że konieczne jest wzmacnianie polskiej Marynarki Wojennej, tak jak i pozostałych rodzajów siły zbrojnych.

Szef MON przypomniał, że w czerwcu tego roku została zatwierdzona umowa na 3 niszczyciele min Kormoran II, które do służby mają wejść w latach 2026-2027.

"Jesteśmy także już po złożeniu zamówienia na fregaty w programie Miecznik. Wzmacniamy Marynarkę Wojenną w tej dziedzinie, ale przecież by Polska była bezpieczna, żeby Marynarka Wojenna stała na straży bezpieczeństwa naszej ojczyzny musimy mieć wychowanych, wyedukowanych, przygotowanych marynarzy, a przede wszystkim oficerów" - mówił Błaszczak, w tym kontekście podkreślając znaczenie Akademii.

Dodał, że w 2015 roku na wszystkich latach w AMW studiowało 150 podchorążych, "o jedenastu mniej niż dziś na pierwszym roku studiów".

Fot. Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.