• <
mewo_2022

Kamień milowy SSE i TotalEnergies w budowie Seagreen

bk

04.09.2022 08:26
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Kamień milowy SSE i TotalEnergies w budowie Seagreen

Partnerzy portalu

Kamień milowy SSE i TotalEnergies w budowie Seagreen  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Seagreen

SSE Renewables i TotalEnergies zainstalowały ponad 50 fundamentów na morskiej farmie wiatrowej Seagreen, u wybrzeży wschodniej Szkocji, której docelowa szacowana moc to 1100 MW.

Fundamenty płaszczowe, z których każdy waży około 2000 ton, odegrają kluczową rolę w bezpiecznym podtrzymywaniu turbin wiatrowych podczas 25-letniego okresu eksploatacji MFW.

Położona około 27 km od wybrzeża Angus farma wiatrowa o wartości 3 mld funtów jest wspólnym przedsięwzięciem SSE Renewables (49 proc.) i TotalEnergies (51 proc.).

Fot. Seagreen.com

– Obserwowanie, jak proces montażu jest już na półmetku, pokazuje jednocześnie udaną innowację w postaci największego w historii rozmieszczenia fundamentów z wykorzystaniem kesonów ssących w morskiej energetyce wiatrowej – powiedział John Hill, dyrektor projektu Seagreen.

Po ukończeniu Seagreen będzie składać się ze 114 turbin Vestas V164-10.0 MW, z których pierwsza zaczęła niedawno wytwarzać energię dla brytyjskiej sieci.

SSE Renewables rozwija projekt Seagreen i będzie go eksploatować po ukończeniu przez przewidywany 25-letni okres.

Instalacja fundamentów jest prowadzona przez firmę Seaway 7 z Aberdeen.

– Osiągnięcie tego kamienia milowego jest świadectwem ciężkiej pracy i determinacji wszystkich osób zaangażowanych w budowę tej największej w Szkocji i zarazem najgłębszej na świecie morskiej farmy wiatrowej – podsumował dyrektor.Źródło: renews.biz, seagreen.com


Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.