• <
mewo_2022

Jeszcze tylko do 31 maja można zarejestrować się na Konferencję PSEW2023 w ramach rejestracji standardowej

rk

24.05.2023 14:51 Źródło: PSEW
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Jeszcze tylko do 31 maja można zarejestrować się na Konferencję PSEW2023 w ramach rejestracji standardowej

Partnerzy portalu

PSEW

Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej 2023 (PSEW2023) to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie branżowe poświęcone energetyce wiatrowej. Polska stoi obecnie przed bardzo poważnym wyzwaniem, wynikającym ze zmiany klimatu, wojny w Ukrainie, kryzysu gospodarczego oraz nieuniknionej transformacji energetycznej.

To trzydniowe wydarzenie w jednym miejscu skupia kluczowych decydentów, liderów opinii, przedstawicieli samorządów, stowarzyszeń biznesowych i ekologicznych, media oraz całą branżę wiatrową. Zapowiedziano blisko m.in. 1500 uczestników i 650 podmiotów biorących udział w konferencji z 35 krajów. Konferencja odbędzie się w dniach 20-22 czerwca br. w Serocku.

Organizatorzy konferencji podkreślają znaczenie rozwoju odnawialnych źródeł energii. Szczególnie energetyka wiatrowa jest traktowana jako rozwiązanie problemu ubóstwa energetycznego, wysokich cen energii oraz zależności kraju od importowanych surowców. Jak podają Polskie Sieci Energetyczne, potencjał OZE wskazuje na możliwość produkcji ponad 100 TWh rocznie energii odnawialnej w perspektywie roku 2030, co istotnie przekroczy 50% zapotrzebowania na energię elektryczną w Polsce.

Konferencja PSEW 2023 ma tutaj odzwierciedlać kluczowe wyzwania. W trakcie wydarzenia organizatorzy i uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytanie, jak w najbliższych latach będzie kształtowała się krajowa energetyka, która ma zapewnić bezpieczeństwo energetyczne, osiągnąć ambitne cele klimatyczne i uwolnić się od źródeł kopalnych.

Więcej informacji znajduje się na stronie konferencji, natomiast rejestracja w dedykowanym arkuszu.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.