• <
mewo_2022

Iwona Waksmundzka-Olejniczak nowym prezesem PGNiG

gm

07.04.2022 14:46

Partnerzy portalu

Iwona Waksmundzka-Olejniczak nowym prezesem PGNiG - GospodarkaMorska.pl

PGNiG poinformowało, że w wyniku rozstrzygniętego postępowania kwalifikacyjnego, 7 kwietnia Rada Nadzorcza Spółki powołała na stanowisko prezesa zarządu PGNiG Iwonę Waksmundzką-Olejniczak. Obejmie ona stanowisko 9 kwietnia.

Iwona Waksmundzka-Olejniczak jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Zarządzanie i Marketing) oraz Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie (Finanse i Bankowość). Posiada dyplom Executive MBA przyznany przez Wyższą Szkołę Handlu i Usług w Poznaniu. Ukończyła także studia podyplomowe “Project Management” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami kapitałowymi, w tym także z udziałem Skarbu Państwa zarówno w sektorze energetycznym jak i w sektorze bankowym. Dysponuje dogłębną wiedzą w zakresie zasad funkcjonowania rynku kapitałowego, corporate governance, zarządzania dużymi projektami oraz budowania i wdrażania strategii spółek.

Iwona Waksmundzka-Olejniczak pełniła funkcję prezesa zarządu Energa S.A. Posiada również długoletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych m.in. jako dyrektor Biura Relacji Inwestorskich PKN Orlen S.A., a także dyrektor Departamentu Bankowości Korporacyjnej w Banku Ochrony Środowiska S.A.

Fot. DepositphotosKongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.