• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Gospodarka morska - „Morze możliwości”

ew

09.10.2020 10:42 Źródło: gdynia.pl

Partnerzy portalu

Gospodarka morska - „Morze możliwości” - GospodarkaMorska.pl
fot. materiały prasowe

Opowiada o spełnianiu dziecięcych marzeń i miłości do morza. Produkcja „Morze możliwości” wygrała w tegorocznej edycji konkursu „Morze mnie kręci” na najlepszy film promujący gospodarkę morską. Autorami zwycięskiego pomysłu są Tomasz Smykalski i Mateusz Wiskulski.

„Morze mnie kręci” to konkurs filmowy dla młodych twórców. Od wielu lat jest elementem Forum Gospodarki Morskiej. To ważne wydarzenie dla branży morskiej w tym roku zostało odwołane w związku z trwającą pandemią. Sam konkurs udało się jednak zorganizować. Jego uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie filmu promującego gospodarkę morską. Swoje pomysły mogli zgłaszać twórcy w wieku od 20 do 35 lat.

Spośród nadesłanych propozycji wyłoniono pięć najlepszych: „Liczy się to, co lubisz” Anthony'ego Carmargo, „Może morze” Katarzyny Lewińskiej, „Morze możliwości” Tomasza Smykalskiego i Mateusza Wiskulskiego, „Przywieź mi cały świat” Klaudii Fortuniak oraz „Kolację” Tomasza Bizewskiego. Ich autorzy zostali finalistami konkursu i otrzymali szansę na dopracowanie swoich scenariuszy pod okiem ekspertów z Gdyńskiej Szkoły Filmowej. A wszystko podczas specjalnych warsztatów, które odbyły się w sierpniu.

– Konkurs „Morze mnie kręci” to już gdyńska tradycja. Co roku możemy podziwiać kreatywność młodych twórców, którzy udowadniają, że gospodarka morska ma wiele obliczy i jest także wdzięcznym tematem filmowym. Nie inaczej było tym razem. Cieszy nas duże zainteresowanie konkursem i mimo że Forum Gospodarki Morskiej w tym roku się nie odbyło, to film promujący branżę morską pójdzie w świat – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali Tomasz Smykalski i Mateusz Wiskulski - autorzy pomysłu na film „Morze możliwości”. To pozytywna opowieść o pracy w gospodarce morskiej, która jest często spełnieniem dziecięcych marzeń. Poza pomysłem na fabułę kapituła doceniła też proponowane ciekawe zabiegi produkcyjne, które pozwolą zapewnić atrakcyjny dla widza efekt finalny. Nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych umożliwiła autorom realizację pomysłu. Efekty możemy zobaczyć poniżej.

Kapituła konkursu przyznała również wyróżnienie. Otrzymał je Tomasz Bizewski za film „Kolacja”. Pomysł doceniono za klarowną komunikacyjnie, ciekawie opowiedzianą historię z bardzo dobrą puentą.

Laureatów wyłoniła kapituła konkursu w składzie: Wojciech Szczurek – prezydent Gdyni, Sławomir Kalicki - lider Forum Gospodarki Morskiej Gdynia, Robert Gliński - reżyser filmowy, Leszek Kopeć - dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Jerzy Rados – zastępca dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Filip Marczewski- reżyser filmowy i scenarzysta oraz Jan Majle- copywriter, dyrektor kreatywny Change Integrated.

Konkurs „Morze mnie kręci” zorganizowało miasto Gdynia, Pomorska Fundacja Filmowa oraz Gdyńska Szkoła Filmowa.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.