• <
siemens_gamesa_2022

Global Maritime kończy prace nad największą na świecie pływającą morską farmą wiatrową

jm

19.10.2021 21:57
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Global Maritime kończy prace nad największą na świecie pływającą morską farmą wiatrową

Partnerzy portalu

Global Maritime kończy prace nad największą na świecie pływającą morską farmą wiatrową - GospodarkaMorska.pl
Fot. Global Maritime

Firma Global Maritime (GM) zakończyła niedawno prace nad morską farmą wiatrową Kincardine, opracowaną i zbudowaną przez Cobra Group. Kincardine to największa na świecie pływająca morska farma wiatrowa składająca się z 5 turbin wiatrowych o mocy 9,5 MW i jednej o mocy 2 MW, położona 8 mil morskich od wybrzeża Aberdeen w Szkocji.

Zakres prac obejmował świadczenie Morskich Usług Gwarancyjnych na transport i montaż turbin wiatrowych, fundamentów pływających oraz infrastruktury podwodnej.

Jak podaje GM, zaangażowanie spółki w projekt rozpoczęło się od analizy dokumentacji: wczesnego studium wykonalności, dokumentacji T&I, podstaw projektowych i danych o portach i logistyce. Firma była również zaangażowana w badania przydatności statków i zatwierdzanie wyposażenia. Projekt był prowadzony w biurach w Wielkiej Brytanii w Aberdeen, Glasgow i Londynie.

– Jesteśmy niezwykle dumni z naszego zaangażowania w projekt Kincardine – powiedział Jonny Logan, dyrektor generalny Global Maritime. – Możliwość zapewnienia lokalnego wsparcia i treści za pośrednictwem naszych szkockich biur jest dla nas ważna i życzymy dalszemu sukcesowi projektu Kincardine.

Oczekuje się, że ukończona obecnie morska farma wiatrowa o mocy 50 MW będzie wytwarzać ponad 200 GWh czystej energii elektrycznej rocznie, co wystarczy do zasilenia ponad 50 000 szkockich gospodarstw domowych.

– Chcielibyśmy podziękować Global Maritime za wsparcie naszego projektu – powiedział Jaime Altolaguirre, dyrektor zarządzający Cobra. – Byliśmy zadowoleni, że mogliśmy wykorzystać wiedzę Global Maritime za pośrednictwem lokalnego zespołu w Aberdeen.

Założona w 1979 roku Global Maritime Group jest firmą konsultingową zajmującą się przemysłem morskim, offshore i inżynierią o globalnym zasięgu dzięki sieci 19 biur na całym świecie. Lokalizacje biur i obecność z perspektywy morskiej energii odnawialnej obejmują region APAC, USA oraz znaczącą obecność w Europie, w tym w Polsce (Gdynia), Niemczech (Hamburg) i Wielkiej Brytanii (Londyn, Aberdeen i Glasgow). Dzięki tej sieci GM jest w stanie świadczyć pełen zakres usług, jednocześnie wnosząc swój wkład w lokalne treści i wiedzę.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.