• <
attis_konferecnja_2024

Francja. Na życzenie Rosji w piątek sesja RB ONZ w sprawie uszkodzenia gazociągów Nord Stream

gm

28.09.2022 22:02 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Francja. Na życzenie Rosji w piątek sesja RB ONZ w sprawie uszkodzenia gazociągów Nord Stream

Partnerzy portalu

Francja. Na życzenie Rosji w piątek sesja RB ONZ w sprawie uszkodzenia gazociągów Nord Stream - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Na życzenie Rosji w piątek po południu zostanie zwołana w trybie pilnym sesja Rady Bezpieczeństwa ONZ poświęcona uszkodzeniu gazociągów Nord Stream 1 i 2 - poinformowała w środę Francja, która przewodzi Radzie w tym miesiącu.

Szefowa szwedzkiej dyplomacji Ann Linde powiedziała podczas środowej konferencji prasowej, że Rada zwróciła się do Szwecji i Danii z prośbą o przedstawienie członkom RB ONZ informacji na temat wycieku gazu z uszkodzonych gazociągów na szwedzkich i duńskich wodach terytorialnych.

W poniedziałek prowadzące z Rosji do Niemiec gazociągi Nord Stream 1 i 2 zostały przerwane w trzech miejscach w pobliżu duńskiej wyspy Bornholm. Władze Danii przekazały, że przyczyną były celowe działania, a w pobliżu rurociągów doszło do wybuchów.

Zdaniem ekspertów uszkodzenie rurociągów Nord Stream na głębokości 70 metrów, to trudna i złożona operacja, dlatego należy założyć, że stoi za nią państwo i kompetentne siły zbrojne, zaś sprawcą sabotażu jest Rosja, która posiada wszelkie zdolności do przeprowadzenia takiego ataku.

Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.