Exxon Mobil rozpoczął operację wycofywania amerykańskich pracowników
zatrudnionych w Rosji przy wydobyciu ropy i gazu - podała we wtorek
agencja Reuters.
Według Reutersa, Exxon Mobil rozpoczął
wycofywanie amerykańskich pracowników z rosyjskich przedsięwzięć
związanych z wydobyciem ropy i gazu.
Agencja podała, powołując
się na anonimowe źródła, że wycofywany personel to m.in. pracownicy
dużych projektów wydobycia ropy i gazu na Sachalinie. Firma w zeszłym
roku zatrudniała ponad tysiąc pracowników, nie wiadomo, ilu z nich
obejmie ewakuacja.
W poniedziałek, zarząd Shell ogłosił zamiar
wyjścia ze wspólnych przedsięwzięć z Gazpromem i podmiotami powiązanymi,
a także wycofanie się z projektu gazociągu Nord Stream 2.
Zgodnie
z informacją spółki, zamierza ona wyjść ze wspólnych przedsięwzięć z
Gazpromem i podmiotami powiązanymi, w tym z 27,5 proc. udziałów w spółce
Sachalin-II zajmującej się skraplaniem gazu ziemnego, 50 proc. udziałów
w Salym Petroleum Development i przedsięwzięcia energetycznego Gydan.
Źródło: PAP
Najwięksi producenci turbin wiatrowych w 2021 roku. Zobacz ranking
USA zawiesiły sankcje naftowe na Iran na 60 dni
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Polish Offshore Wind Podcast - Zbroja Adwokaci - Kamila Zimińska
PSEW 2026: wiatr może obniżyć rachunki za prąd, ale trzeba usunąć bariery dla OZE
PSEW: offshore wind nowym frontem bezpieczeństwa państwa
Jak pogodzić offshore wind z turystyką i rybołówstem? Doświadczenia płyną z zagranicy