• <
attis_konferecnja_2024

Equinor nadał nazwę swojemu pływającemu projektowi MEW u wybrzeży Kalifornii

kw

30.11.2023 10:46
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Equinor nadał nazwę swojemu pływającemu projektowi MEW u wybrzeży Kalifornii

Partnerzy portalu

Fot. Equinor

Equinor ogłosił nazwę swojego pływającego projektu morskiej energetyki wiatrowej u wybrzeży Kalifornii – Atlas Wind. Obszar najmu, położony 60 mil od Morro Bay, może zapewnić ponad 2 GW niezawodnej energii odnawialnej, wystarczającej do zasilenia 1,7 miliona domów w Kalifornii po ukończeniu.

– Atlas jest symbolem siły i hartu ducha, a co najważniejsze wytrwałości, gdyż dostarczamy sprawdzoną, światowej klasy technologię na środkowe wybrzeże Kalifornii – mówi Molly Morris, prezes Equinor Renewables Americas.

Zespół Equinor aktualnie spotyka się z mieszkańcami, branżą rybacką i społecznościami plemiennymi w ramach przygotowań do działań badawczych dla Atlas Wind.

Kalifornia ma szansę stać się rosnącą siłą w transformacji energetycznej w USA, a jej wiodącym w kraju celem jest osiągnięcie 25 GW morskiej energii wiatrowej do 2045 r. 

Około dwie trzecie potencjału morskiej energii wiatrowej w Stanach Zjednoczonych leży w głębokich wodach przybrzeżnych, takich jak Ocean Spokojny, gdzie głębokość wody sięga 1000 metrów lub więcej. 

W 2024 r. rozpoczną się badania dzikiej przyrody morskiej i lotniczej na obszarze dzierżawy, które dostarczą danych niezbędnych do zrozumienia dna morskiego i siedlisk morskich.

Equinor jest także twórcą pierwszej na świecie pływającej morskiej farmy wiatrowej Hywind Scotland oraz największej na świecie pływającej morskiej farmy wiatrowej Hywind Tampen na Morzu Północnym.  

Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.