• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Zimowy rejs studentów wojskowych

10.02.2016 06:24 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Zimowy rejs studentów wojskowych

Partnerzy portalu

Zimowy rejs studentów wojskowych - GospodarkaMorska.pl

12 lutego 30 podchorążych piątego roku (22 z Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego oraz 8 Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego) Akademii Marynarki Wojennej powróci z zimowego rejs na ORP „Wodnik”.

Praktyka trwała osiem dni w zimowych, sztormowych warunkach. Studenci wojskowi ostatniego rocznika mieli możliwość ostatniego sprawdzenia swojej wiedzy i utrwalenia nawyków dobrej praktyki morskiej przed dalszą już zawodową służbą wojskową. Podczas rejsu pełnili obowiązki pomocnika oficera wachtowego nawigatora i mechanika. Wejście ORP „Wodnik” do Portu Wojennego w Gdyni przewidziane jest na godz. 10.00.

ORP „Wodnik” z podchorążymi na pokładzie wyszedł z Gdyni 4 lutego, a jedynym portem, który odwiedził było Świnoujście. Trasa rejsu przebiega przez Bałtyk Południowy i Środkowy oraz Cieśniny Bałtyckie. Studenci utrwalili wiedzę o warunkach nawigacyjno-hydrograficznymi panującymi w zimie na Bałtyku. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie i odświeżyć wiedzę jaką zdobyli na zajęciach, a także w poprzednich praktykach. Działalność szkoleniową w czasie rejsu zabezpieczyła kadra uczelni oraz kadra okrętowa.

W programie studiów Akademii Marynarki Wojennej każdy rok kończy się praktykami. Jeszcze zanim rozpoczną się studia przyszli podchorążowie przechodzą szkolenie „unitarne”, podczas którego uczą się regulaminów, musztry, zasad bezpieczeństwa, posługiwania się bronią i sprzętem wojskowym oraz uczestniczą w swym pierwszym rejsie na okręcie. Kolejny etap praktyk to szkolenie marynarskie obejmujące podstawowe zasady służby na okręcie. Z upływem czasu dochodzą bardziej skomplikowane sprawdziany.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.