• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Wystawa Marka Koguta „Kamienice, okręty”

11.02.2016 06:09 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Wystawa Marka Koguta „Kamienice, okręty”

Partnerzy portalu

Wystawa Marka Koguta „Kamienice, okręty” - GospodarkaMorska.pl

8 lutego, w Klubie Marynarki Wojennej odbył się wernisaż wystawy malarstwa Marka Koguta pt. "Kamienice, okręty". Wystawa powstała z okazji 90.-tych urodzin Gdyni.

Można ją oglądać w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety w Klubie Marynarki Wojennej, ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni, do 3 marca br. Wystawa prezentuje historyczne i charakterystyczne miejsca Gdyni, przede wszystkim architekturę i krajobrazy, a także jak przystało na "miasto z morza i marzeń", okręty Marynarki Wojennej. Artysta, gdynianin z wyboru, chciał w ten sposób uczcić, przypadający na 10 lutego 2016 roku jubileusz naszego miasta, Pracy twórczej poświęcił 4 lata, swoje obrazy malował na podstawie archiwalnych materiałów i fotografii, pozyskanych z Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej oraz prywatnych zbiorów mieszkańców Gdyni. W rezultacie na wystawie zobaczymy 41 obrazów poświęconych naszemu miastu i 10 okrętów z okresu II wojny światowej.

Marek Kogut – artysta amator, malarz, rzeźbiarz, kolekcjoner, od ponad 40 lat uprawia malarstwo i szeroko pojętą sztukę. Wielokrotnie nagrodzony i wyróżniony w Przeglądach Twórczości Ludzi Morza, jego prace są doceniane za bogatą skalę tematyczną, podkreślającą dojrzałość artystyczną. W 2015 roku za obraz Sygnalista w akcji zdobył I wyróżnienie Dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej MON na Konkursie Filmów, Fotografii i Plastyki Wojska Polskiego MILITARY ART 2015. Pierwsze prace malarza oceniane były przez członków polskich załóg statków rybackich, a pierwsze wystawy miały miejsce w mesie statkowej. Marek Kogut prezentował swoje prace m.in. w Małej Galerii Klubu MW, w Stowarzyszeniu Działaczy Kultury Morskiej i Morskim Ośrodku Kultury, galerii Towarzystwa Miłośników Gdyni. Marek Kogut od wielu lat wspiera WOŚP w Klubie MW, przekazując na ten cel swoje obrazy.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.