• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

W Pucku reaktywowali zawód szkutnika

04.09.2015 08:56 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska W Pucku reaktywowali zawód szkutnika

Partnerzy portalu

W Pucku reaktywowali zawód szkutnika - GospodarkaMorska.pl

1 września w puckim ZSZ została otwarta nowoczesna pracownia szkutnicza. To bardzo dobra wiadomość dla naszych stoczni jachtowych, które mają problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych fachowców.

- Będą tu się kształcić uczniowie z całego powiatu, którzy chcą poznać fach szkutnika. Zawód ten od 1998 roku nie istnieje w klasyfikacji zawodowej, jednak w 2013 roku postanowiliśmy go reaktywować – powiedział Jarosław Lis, dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Puck. - Po wodach zatoki puckiej wkrótce będą pływać m.in. łódki klasy Puck, które trzeba będzie prędzej czy później naprawiać – dodaje.

W nowej pracowni uczniowie będą mogli wykonywać rysunek techniczny, a także obróbkę ręczną i precyzyjną. Do dyspozycji będą mieli nowoczesne i dawne obrabiarki. Powstanie pracowni było możliwe dzięki dofinansowaniu w wysokości 700 tys. zł, jakiego udzieliła Północnokaszubskia Lokalna Grupa Rybacka.

Otwarcie klasy o profilu szkutniczym zapowiadali również przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie. Na razie jednak plany zostały odłożone do przyszłego roku szkolnego.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.