• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Marynarze boją się zawijać do portów

Paweł Kuś

27.08.2015 10:42 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Marynarze boją się zawijać do portów

Partnerzy portalu

Marynarze boją się zawijać do portów - GospodarkaMorska.pl

Portal społecznościowy dla ludzi morza – Crewtoo – opublikował wyniki ankiety badającej zadowolenie wśród marynarzy. Okazało się, że wilki morskiej najbardziej obawiają się... zawinięć do portów.

Ankieta zawiera 10 kluczowych pytań, które mają określić poziom zadowolenia wśród marynarzy w skali od 1 do 10. W sierpniu ten wynik wyniósł 6,44 pkt, tylko o 0,02 pkt więcej niż w maju tego roku.

Najciekawszym wnioskiem z ankiety okazał się strach marynarzy przed zawijaniem do portów. Badani argumentowali, że powodem tego jest zbyt duża ilość pracy spowodowana licznymi audytami oraz inspekcjami. Przez to marynarze nie cieszą się tak bardzo z zejścia na ląd, gdyż ich czas wolny jest mocno ograniczony.

- Jestem szczęśliwy na morzu, ale gdy wchodzimy do portu, wiem, że czeka nas ciężki okres – napisał jeden z respondentów. Część narzeka też na wyższe ceny – obecnie zejście na na ląd kosztuje ich minimum 100 dolarów. To bariera, której wielu nie przekroczy. To wszystko pokazuje, że marynarzom trudno jest się obecnie zrelaksować po dłuższym pobycie na morzu.

Pod innymi względami marynarzom żyje się lepiej. Wilki morskie są bardziej zadowolone ze swoich pensji, jakości jedzenia serwowanego na statkach, możliwości ćwiczeń oraz z interakcji między innymi członkami załogi.

- Uważam, że nasz indeks jest bardzo ważnymi barometrem zadowolenia marynarzy na morzu – powiedziała Anneley Pickles z Crewtoo. - Szczęśliwi ludzie są bardziej lojalni, zmotywowani i łatwiej radzą sobie z nowymi wyzwaniami. Firmy z branży morskiej powinni zwracać cały czas uwagę na wyniki takich ankiet. W końcu mamy kryzys, jeżeli chodzi o rekrutację nowych marynarzy – dodała.

W ankiecie brali udział marynarze z całego świata, w tym z Polski. Wiek respondentów wahał się od 16 do 65 lat. Większość z nich pływa na masowcach i kontenerowcach.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.