• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

„Lux in tenebris. Światło w ciemnościach” - niecodzienny Dzień Dziecka na Ołowiance

25.05.2015 06:30 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu „Lux in tenebris. Światło w ciemnościach” - niecodzienny Dzień Dziecka na Ołowiance

Partnerzy portalu

„Lux in tenebris. Światło w ciemnościach” - niecodzienny Dzień Dziecka na Ołowiance - GospodarkaMorska.pl

Z okazji Dnia Dziecka Spichlerze na Ołowiance organizują dzień otwarty. Głównym wydarzeniem będzie nowoczesna wystawa "Lux in tenebris. Światło w ciemnościach".

"Lux in tenebris" to nowoczesna, wielowątkowa wystawa o dziejach latarnictwa morskiego historii prawa nabrzeżnego i ratownictwie. Na ekspozycji, oprócz ciekawych eksponatów, zobaczyć można zrekonstruowaną latarnię morską oraz film 3D o katastrofie morskiej.

Dzień otwarty będzie związany z tematyką wystawy: goście nauczą się rozpoznawać znaki nawigacyjne oraz światła latarń morskich. Przewodnik opowie czym było "złe" i "dobre" światło, rozpalane przed wiekami na brzegach morza. Dzieci będą mogły ułożyć układanki, przedstawiające polskie latarnie morskie i wspólnie narysować obraz przedstawiający króla Kazimierza Jagiellończyka, nadającego przywileje dla Gdańska.

W trakcie trwania imprezy na nabrzeżu Wyspy Ołowianki przybędą z wizytą dawni ludzie morza: będzie to Kompania Kaperska, wiec nie zabraknie huku wystrzałów, zapachu prochu strzelniczego i dobrej zabawy. Na wszystkich uczestników imprezy czekają upominki związane z tematem zajęć.

Zaproszenie w głównej mierze skierowane jest do rodzin z dzieńmi, ponieważ program zajęć skierowany jest przede wszystkim do najmłodszych gości, ale przyjść może każdy.

"Lux tenebris. Światło w ciemnościach" odbędzie się 30 maja 2015 r. w godzianach 10.00 – 15.00. Wstęp wolny.

Wystawa "Lux in Tenebris. Światło w ciemnościach" Towarzystwa Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, zorganizowana została we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku i współfinansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.