• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Branża konstrukcji morskich w rozkwicie. Kolejni absolwenci CKZiU na pokładzie Grupy Stoczni Gdańsk

Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Branża konstrukcji morskich w rozkwicie. Kolejni absolwenci CKZiU na pokładzie Grupy Stoczni Gdańsk
Branża konstrukcji morskich w rozkwicie. Kolejni absolwenci CKZiU na pokładzie Grupy Stoczni Gdańsk - GospodarkaMorska.pl
30.07.2016 Źródło: własne

Tegoroczni absolwenci klasy o profilu Monter Kadłubów Okrętowych CKZiU nr 1 w Gdańsku podjęli wyzwanie i rozpoczęli swoją pierwszą pracę. Kilka dni od ukończenia szkoły otrzymali oferty zatrudnienia w Grupie Stoczni Gdańsk – większość z nich pracuje już od początku lipca.

Systematyczne zatrudnianie absolwentów w stoczni to efekt porozumienia wypracowanego przez szkołę i przedsiębiorstwo. Płynne przejście uczniów ze szkolnych ław do hal produkcyjnych umożliwia modułowy program kształcenia, opracowany przez doświadczonych dydaktyków i stoczniowców. Gwarantuje on kompletne - teoretyczne i praktyczne - przygotowanie do wykonywania zawodu.

- Uczniowie rozpoczynają zajęcia na terenie stoczni już w drugim roku nauki. Praktykują pod okiem naszych mistrzów, żeby z biegiem czasu wykonywać coraz bardziej skomplikowane prace. Program przygotowania praktycznego opracowany jest tak, aby absolwenci dysponowali szerokim wachlarzem umiejętności, pozwalającym na podjęcie pracy zaraz po ukończeniu szkoły – mówi Katarzyna Tomaszewska, GSG Akademia Rozwoju.

Umowa partnerska między CKZiU nr 1w Gdańsku i Grupą Stoczni Gdańsk podpisywana jest rokrocznie, co pozwala na systematyczne poszerzanie współpracy, co natomiast przekłada się wymiernie na jej efektywność. A tę oddaje nie tylko wysoki współczynnik zatrudnienia absolwentów, ale także rosnąca popularność klasy o profilu Monter Kadłubów Okrętowych wśród absolwentów gdańskich gimnazjów.

- Już na początku lipca dyrekcja CKZiU informowała nas o ponadprzeciętnym zainteresowaniu rozpoczęciem nauki w klasie pod patronatem Grupy Stoczni Gdańsk. Zainteresowanie to, zważywszy na ciągły rozwój grupy GSG i całej branży budowy konstrukcji dla gospodarki morskiej w Polsce, pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość, która w dużej mierze uzależniona będzie właśnie od dostępu do wykwalifikowanej kadry pracowniczej – mówi Maciej Mierzwiński, prezes GSG Akademii Rozwoju.

Propozycja pracy w Grupie Stoczni Gdańsk zaraz po ukończeniu szkoły zdaje się tylko potwierdzać skuteczność wykorzystania modułowych programów kształcenia.

- Nasza Grupa stawia na elastyczność w kształceniu. Szybko zmieniający się rynek konstrukcji stalowych, w którym coraz większą rolę odgrywają nowe kontrakty dla morskiej energetyki wiatrowej, wymaga od nas wykształcenia u młodej kadry umiejętności wykonywania prac w ramach różnorodnych projektów w odmiennych od siebie branżach – podsumowuje prezes Maciej Mierzwiński.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33562,00 $ tona -2,61% 7 maj
 Cynk 2973,00 $ tona 1,82% 7 maj
 Aluminium 2518,00 $ tona 1,70% 7 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.