• <
BOTA_2023

Cztery ofiary śmiertelne cyklonu Cheneso

sg

25.01.2023 08:50 Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Cztery ofiary śmiertelne cyklonu Cheneso - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Co najmniej cztery osoby zginęły na Madagaskarze w rezultacie przejścia cyklonu Cheneso, który nadal uderza w wyspę, zalewając deszczem jej północno-zachodnią część i odcinając dojazd do Antananarywy, stolicy kraju – podał serwis Africa News.

„Dom przechylił się, więc uciekłam. Został całkowicie zniszczony” – powiedziała Bonne Fehy, która ucierpiała w rezultacie klęski żywiołowej.

„Jestem niepełnosprawna, więc kilku młodych ludzi zabrało mnie i tak uciekłam. Wieźli mnie na trójkołowym rowerze” – dodała Perline Razanamalala, kolejna ofiara powodzi.

Kilka dzielnic miasta Mahajanga, w północno-zachodniej części Madagaskaru, zostało zalanych, podobnie jak drogi łączące je z Antananarywą. Najnowsza oficjalna liczba ofiar śmiertelnych cyklonu to cztery, 14 osób jest zaginionych, a ponad 8 tysięcy ucierpiało z powodu kataklizmu.

Oprócz powodzi Krajowe Biuro ds. Zarządzania Ryzykiem i Katastrofami odnotowało na Madagaskarze liczne osunięcia ziemi.

Olga Rasoanirina, odpowiedzialna za prowincję Boeny w resorcie ds. ludności i spraw społecznych, powiedziała w centrum pomocy znajdującym się w lokalnej szkole: „Zaczęliśmy przyjmować tu ludzi od niedzieli, kiedy burze były intensywne. Zorganizowaliśmy schronienie dla ofiar, a także rozdaliśmy posiłki”.

Dziękujemy za wysłane grafiki.