• <
siemens_gamesa_2022

Coraz bliżej realizacji projektu morskiej farmy wiatrowej Ocean Wind 1

21.08.2022 12:15
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Coraz bliżej realizacji projektu morskiej farmy wiatrowej Ocean Wind 1

Partnerzy portalu

Coraz bliżej realizacji projektu morskiej farmy wiatrowej Ocean Wind 1  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Duńska spółka Ørsted złożyła wniosek do Departamentu Ochrony Środowiska Stanu New Jersey o pozwolenie na budowę infrastruktury przybrzeżnej i lądowej związanej z realizacją  pierwszego projektu morskiej fary wiatrowej Ocean Wind 1. 

"To kolejny istotny kamień milowy. Złożenie wniosku rozpoczyna wielomiesięczny okres konsultacji przez Departament Ochrony Środowiska, który obejmuje możliwość przedstawienia uwag przez społeczeństwo na temat pierwszego projektu morskiej energetyki wiatrowej w tym stanie" – poinformowały Maddy Urbish, szefowa departamentu Government Affairs & Policy w Ørsted oraz Kate Gerlach, dyrektor ds. rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, PSEG.

"Nasz zespół pracował przez kilka lat nad rozwojem projektu prowadząc rozmowy z interesariuszami, przeprowadzając badania terenowe i tworząc plany, które w pełni nakreślają nasze potrzeby w zakresie pozwoleń i naszą wizję dla Ocean Wind 1" – czytamy w komunikacie Ørsted. 

Farma wiatrowa Ocean Wind 1 to wspólny projekt Ørsted (75 proc. udziałów) oraz PSEG (25 proc. udziałów) o łącznej mocy 1 100 MW, który powstanie w odległości ok. 15 mil (ok. 24 km) od południowego wybrzeża New Jersey. Na terenie farmy mają zostać zainstalowane turbiny GE Haliade X o mocy 12 MW. Pierwotnie budowa miała rozpocząć się na początku 2020 roku, a pierwsza energia popłynąć do sieci pod koniec 2024 roku. Energia produkowana w farmie Ocean Wind 1 pozwoli na zasilenie ponad 500 tys. gospodarstw domowych. Stan New Jersey postawił sobie ambitny cel zainstalowania morskich farm wiatrowych o mocy 7500 MW do 2035 roku, co pozwoli na zasilenie ponad 3,2 mln gospodarstw domowych. Projekt Ocean Wind 1 odegra kluczową rolę w realizacji tego celu, a także czyniąc stan kluczowym graczem w nowej, rozwijającej się branży morskiej energetyki wiatrowej w Stanach Zjednoczonych. 

Ørsted jest globalnym liderem w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej, z 30-letnim doświadczeniem w realizacji projektów na całym świecie, w tym pierwszej na świecie morskiej farmy wiatrowej w Danii i pierwszej amerykańskiej morskiej farmy wiatrowej u wybrzeży Rhode Island.

Źródło: Ørsted


Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.