Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że w sierpniu br. stopa bezrobocia w naszym kraju osiągnęła 3,1 proc., podczas gdy jeszcze miesiąc wcześniej było to 3,2 proc. To sporo poniżej unijnej średniej, która wyniosła 7,4 proc. - powiedziała PAP szefowa MRPiPS Marlena Maląg.
Według danych Eurostatu stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła w Polsce 3,1 proc. wobec 3,2 proc. w lipcu. Z kolei liczba bezrobotnych w sierpniu wyniosła 530 tys. wobec 544 tys. w lipcu.
"Eurostat po raz kolejny pozytywnie ocenił sytuację na rynku pracy w Polsce. Z najnowszych danych wynika, że w sierpniu br. stopa bezrobocia w naszym kraju osiągnęła 3,1 proc., podczas gdy jeszcze miesiąc wcześniej było to 3,2 proc. To sporo poniżej unijnej średniej, która wyniosła 7,4 proc. Podobnie jak w ostatnich miesiącach, lepiej wypadły tylko Czechy" - powiedziała Maląg.
Zwróciła uwagę, że coraz lepiej wyglądają też wskaźniki dotyczące bezrobocia wśród osób młodych. "W sierpniu br. stopa bezrobocia wśród osób do 25. roku życia wyniosła 9,1 proc. Dla porównania w lipcu było to 9,6 proc." - wskazała minister.
Oceniła, że to bardzo dobra wiadomość i dowód na to, że podejmowane przez rząd działania są skuteczne. "Dzięki instrumentom składającym się na tarcze antykryzysowe udało nam się ochronić już ponad 6 milionów miejsc pracy" - podkreśliła szefowa MRPiPS.
Ile można zarobić na statku? Nawet 10 tys. euro miesięcznie
00:01:39
Tak rozkłada się ciało w głębi oceanu (wideo)
Na „Titanicu” byli pasażerowie z Polski
Pracowniczki platformy wiertniczej: Dziwne jest nie to, że tu jesteśmy, tylko to, że nas tu wcześniej nie było
Ogromne lodowe kule nad Bałtykiem. Skąd się wzięły?
00:01:35
Statek kosmiczny obcych czy nazistowski bunkier pod wodą? Dziwne odkrycie w głębinach Bałtyku
Horyzont II opuszcza Gdynię. Statek badawczy UMG rusza na Spitsbergen
„MorzeAI” – konferencja o zastosowaniach danych i sztucznej inteligencji w gospodarce morskiej
3. Konwencja Kobiet Branży Morskiej "Bezpiecznie w Żegludze"
Statek Greenpeace rozpoczyna misję badawczą w Arktyce
Międzynarodowe szkolenie nawigatorów w PGZ Stoczni Wojennej. Spotkanie użytkowników systemu ECPINS
Dar Młodzieży w rejsie do USA pokona ok. 12 tys. mil morskich