Choć ORP „Bałtyk” trafił na żyletki jeszcze w czasie II wojny światowej, jego trzy gigantyczne kotwice przetrwały. Uroczyste odsłonięcie jednej z nich, „rzuconej” przed Muzeum Marynarki Wojennej (MMW), było wydarzeniem kończącym tegoroczne obchody Święta Morza.
Plażowicze – można się kąpać! Na kąpieliskach Gdynia Babie Doły, Gdynia Śródmieście, Gdynia Redłowo oraz Gdynia Orłowo wywieszone zostały białe flagi.
W dniach 22 – 25 czerwca wznowiono współzawodnictwo sportowe na szczeblu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W ramach rywalizacji sportowej przeprowadzono zawody w czterech dyscyplinach sportowych, w których wzięło udział blisko 100 zawodników i zawodniczek reprezentujących sześć jednostek wojskowych podległych 8.FOW.
Tegoroczny sezon kąpieliskowy w Gdańsku rozpoczął się już 1 czerwca, na strzeżonej plaży przy molo w Brzeźnie. W szczycie sezonu ratownicy strzegą 1400 m linii brzegowej. Kolejne kąpieliska są uruchamiane przez zarządzający plażami Gdański Ośrodek Sportu sukcesywnie. Kolejny - 1 lipca.
Po raz pierwszy biało-czerwoną banderę na ORP Kraków podniesiono 27 czerwca 1990 roku. Tym samym okręt rozpoczął swoją służbę w Marynarce Wojennej RP. Z tej okazji w piątek, 26 czerwca, w Porcie Wojennym w Świnoujściu załoga i zaproszeni goście spotkali się na uroczystej zbiórce, a na okręcie podniesiono wielką galę banderową.
Najbliższe miesiące podchorążowie dwóch najmłodszych roczników spędzą pod żaglami ORP „Iskra”. W poniedziałek 29 czerwca okręt wyszedł z portu w Gdyni. Na jego pokładzie znajduje się 29 studentów wojskowych pierwszego roku nawigacji odbywających swoją pierwszą z praktyk morskich - praktykę marynarską.
Prom z 50 pasażerami na pokładzie zatonął w poniedziałek na rzece Buriganga w pobliżu stolicy Bangladeszu, Dhaki, po zderzeniu z innym statkiem. Służby ratunkowe wydobyły dotąd 27 ciał - poinformował wiceszef Służby Pożarniczej i Obrony Cywilnej Debaszisz Bardhan.
Sześciu członków załogi statku rybackiego Panofi Frontier zostało porwanych przez grupę piratów około 61 mil morskich na południe od portu w Kotonu w Beninie, poinformowało Dryad Global.
W sobotę utonęło sześć osób - poinformowało w niedzielę rano na swojej stronie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Przypomniano o zasadach wypoczynku nad wodą.
Policjanci z patrolu wodnego na Zalewie Sulejowskim w ostatnich dniach uratowali m.in. dwóch surferów, którzy po załamaniu pogody nie mogli samodzielnie dopłynąć do brzegu, i kilku żeglarzy po wywróceniu się ich łodzi. Funkcjonariusze apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą.
Kadm. Zdonek: Trzy nowe okręty podwodne wzmacniają polski potencjał na morzu
Premier Kanady rozmawiał z prezydentem USA. Tematy to NATO i obrona Arktyki
Dramat na pokładzie Steny. Na ratunek wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej
4
Dwa niszczyciele min na Mierzei Wiślanej. Kanał dostępny dla okrętów
Promocja oficerska w Akademii Marynarki Wojennej
Nowy etap służby Kormoranów. ORP Mewa dołączy do Stałego Zespołu Okrętów Przeciwminowych NATO
Zatopione fregaty. Rząd Niemiec chce zrezygnować z największego projektu w historii swojej marynarki wojennej?
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych