• <

Porwano sześciu członków załogi u wybrzeży Beninu

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Porwano sześciu członków załogi u wybrzeży Beninu

Partnerzy portalu

Porwano sześciu członków załogi u wybrzeży Beninu - GospodarkaMorska.pl

Sześciu członków załogi statku rybackiego Panofi Frontier zostało porwanych przez grupę piratów około 61 mil morskich na południe od portu w Kotonu w Beninie, poinformowało Dryad Global.

Statek rybacki był ścigany przez łódź motorową, zanim piraci weszli na jego pokład. Porwana załoga obejmuje 5 koreańskich i jednego ghańskiego marynarza.

Dryad Global powiedział, że łódź motorowa była ostatnio widziana, płynąc w kierunku wschodnim na nigeryjskie wody.

- To siódmy incydent na wodach u wybrzeży Kotonu w ciągu tego roku. Ostatni incydent zarejestrowany na tym obszarze miał miejsce 14 maja - dodała firma zajmująca się ochroną morską.

Jak wyjaśniono, stanowi to znaczny wzrost w porównaniu do całego ubiegłego roku, w którym zgłoszono tylko trzy takie incydenty.

Według najnowszego raportu IMB dotyczącego piractwa Zatoka Gwinejska pozostaje największym światowym ogniskiem piractwa. W pierwszym kwartale odnotowano 21 ataków przeprowadzonych głównie przez uzbrojonych sprawców. Ich modus operandi jest zawsze podobny. Piraci zbliżają się łodziami motorowymi, wsiadają na statki w celu kradzieży zapasów lub ładunku i uprowadzają członków załogi w celu zażądania okupu.

Tagi:
piraci, benin, atak

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.