• <
mewo_2022

Amerykańscy deweloperzy offshore wind przyśpieszają. Farma MarWind zostanie rozbudowana

09.08.2021 16:25 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Amerykańscy deweloperzy offshore wind przyśpieszają. Farma MarWind zostanie rozbudowana

Partnerzy portalu

Amerykańscy deweloperzy offshore wind przyśpieszają. Farma MarWind zostanie rozbudowana  - GospodarkaMorska.pl
Fot. US Wind

Firma US Wind, amerykański deweloper morskich farm wiatrowych, ogłosiła plan rozszerzenia budowy famy MarWin o 82 turbiny, która pierwotnie miały składać się z 22 jednostek. Projekt Momentum Wind zakłada budowę elektrowni wiatrowej o łącznej mocy do 1200 MW. W planie jest także budowa zakładu produkcji monopali w stanie Maryland. 

Spółka zamierza również zagospodarować ponad 36 ha nabrzeża (90 akrów) na budowę hubu rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, gdzie w ramach projektu MarWin spółka chce zainwestować 77 milionów dolarów. Ponadto, US Wind zainwestuje 150 milionów dolarów w rozwój projektu Sparrows Point Steel - pierwszego w stanie Maryland zakładu produkującego fundamenty dla morskich farm wiatrowych (monopale).

– Dzięki sukcesom, jakie odnieśliśmy w ramach projektu MarWin, US Wind jest gotowy zaoferować Maryland najambitniejszy jak do tej pory projekt w dziedzinie bezemisyjnej energii, a wraz z nim pierwszy w stanie stały zakład produkcyjny wytwarzający stal dla morskich farm wiatrowych - powiedział Jeff Grybowski, prezes US Wind. – Rozwój projektów Momentum Wind i Sparrows Point Steel oraz wykorzystanie ich pełnej mocy da stanowi Maryland możliwość przywrócenia lokalnej produkcji w Baltimore, który stanie się hubem rozwoju morskiej energetyki wiatrowej – dodał. 

Morska energetyka wiatrowa szansą dla Maryland

Według Larry’ego Hogana, gubernatora stanu Maryland, morska energetyka wiatrowa stanowi jedyną w swoim rodzaju okazję do rozwoju i zróżnicowania gospodarki i portfela energetycznego stanu. 

– Maryland jest dumny z tego, że nadal jest przykładem silnego przywództwa w obszarze ochrony środowiska. Jestem przekonany, że będziemy liderem w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej przez kolejne dziesięciolecia – stwierdził.

US Wind szacuje, że dzięki projektowi Momentum Wind powstanie ok. 3600 miejsc pracy i ponad 1 mld dolarów przychodów w ciągu 20 lat. Według danych Energy Information Administration (EIA), zarówno w 2019, jak i 2020 roku, deweloperzy projektów w Stanach Zjednoczonych zbudowali więcej mocy w energetyce wiatrowej niż w jakiejkolwiek innej technologii wytwarzania. Ubiegły rok był rekordowy pod względem przyrostu mocy turbin wiatrowych w USA, który wyniósł 14,2 GW. Poprzedni rekord wyniósł 13,2 GW i został osiągnięty w 2012 roku. Obecnie łączna moc zainstalowana w elektrowniach wiatrowych w Stanach Zjednoczonych wynosi 118 GW.

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.