• <
mewo_2022

Ambiens, MAG Offshore i Subnea razem dla morskiej energetyki wiatrowej

27.08.2021 05:30
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Ambiens, MAG Offshore i Subnea razem dla morskiej energetyki wiatrowej

Partnerzy portalu

Ambiens, MAG Offshore i Subnea razem dla morskiej energetyki wiatrowej   - GospodarkaMorska.pl
Fot. prasowe

Ambiens, MAG Offshore oraz Subnea podpisały porozumienie o współpracy w zakresie ocen oddziaływania na środowisko realizowanych na rzecz projektów offshore w Polsce oraz basenie Morza Bałtyckiego. 

– Ambiens po 13 latach obecności w energetyce wiatrowej otwiera biuro w Gdyni i rozwija zespół offshore, odpowiedzialny za planowanie strategiczne i nadzór, permitting oraz relacje z klientem oraz kluczowymi interesariuszami. Mamy świadomość potrzeb zmieniającego się rynku morskiej energetyki wiatrowej oraz nowych wyzwań branży – podkreśla Michał Kaczerowski, prezes Ambiens. 

MAG Offshore to spółka córka Morskiej Agencji Gdynia, która swą tradycją obejmuje 70-letnie doświadczenia lidera branży. MAG Offshore skupiająca się na nowoczesnym podejściu do dynamicznie rozwijającej się energetyki wiatrowej potrzebującej efektywnego zarządzania, standaryzacji oraz optymalnej, bezpiecznej floty.

– Dostrzegamy wielki potencjał w odnawialnych źródłach energii na morzu Bałtyckim. Potencjał Morza Bałtyckiego szacowany na 80GW potrzebuje naszych wspólnych doświadczeń na różnych etapach życia projektów – wylicza Paweł Weiner, prezes MAG Offshore.

– Z radością łączymy siły, co przełoży się pozytywnie na konkurencję, jakość świadczonych usług oraz napędzi dodatkowo rynek morskiej energetyki wiatrowej – mówi Maciej Fojcik, prezes Subnea. Wieloletnie doświadczenia w badaniach Morza Bałtyckiego założycieli i liderów Subnea będą kluczowe w opracowywaniu metodyk oraz realizacji prac badawczych i pomiarowych. 

Celem JV jest realizacja efektywnego i dynamicznego permittingu ze szczególnym uwzględnieniem jego startowego oraz kluczowego etapu jakim jest ocena oddziaływania na środowisko. To od niej w znacznej mierze zależy jakość oraz harmonogram projektu, który musi zostać ostatecznie sfinansowany, wybudowany oraz efektywnie eksploatowany z uwzględnieniem środowiska oraz uwarunkowań społecznych. 

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.